Je to vůbec možné, že člověk zapomene na to, že „nesmí jíst 6 hodin“ před spánkem? Je vědecky dokázané, že některé potraviny mohou odstranit přebytečné kilogramy i ve spánku. Jídlo před spánkem nemusí být tak nezdravé, jak se mnozí domnívají.

V tom případě by první teorie ovšem neplatila a vy byste se mohli oddávat některému druhu jídla i v nočních hodinách. Zní to lákavě, ale co se skrývá za tímto tajemstvím?

Některé potraviny jsou bohaté na bílkoviny, které poskytují vašemu tělu potřebné živiny bez navýšení cukru v krvi. Tělo tak zvládne spalovat uložené kalorie i ve spánku a vy ve výsledku nebudete tloustnout, ale naopak hubnout.

Lesní ovoce

background-2277_640Nejlepší večerní občerstvení pro ty z vás, kteří touží po sladkém, ale beze strachu z nadbytečného ukládání tuku. Lesní plody obsahují vlákninu, jež je nezbytná při hubnutí a trávení. Udrží ve vás delší pocit sytosti. Maliny, ostružiny a borůvky mají nejvyšší podíl vlákniny ze všech lesních plodů.

Nízkotučný jogurt

Vápník je považován za jednu nejlepší minerální látku, která bojuje proti tuku a jogurt je vynikajícím zdrojem vápníku. Když je bez cukru a tuku, můžete si ho chutí dopřát i k večeru.

Mandle

Když to s nimi nepřeženete a nesníte jich moc, jsou v rozumné míře na seznamu povolených potravin v pozdních odpoledních hodinách. Mandle obsahují bílkoviny, vlákninu a omega – 3 mastné kyseliny.

Krocan

Obsahuje aminokyselinu s názvem leucin – ten hraje důležitou roli v ochraně svalů. O svalovou hmotu s ním nepřijdete. Nutí tělo hledat energii, kterou má uloženou jako tuk. Tím, že obsahuje bílkoviny, nebudete mít hlad, když se probudíte.

 

Avokádo

jídloAvokádo je dobrým zdrojem vlákniny. Je sice trochu dražší na to, abyste ho mohli konzumovat třeba každý večer, ale i z toho důvodu, že by mělo být konzumováno s mírou kvůli mononenasyceným mastným kyselinám. Spíše jako příležitostný snack. Vydrží vám však pocit nasycení až do rána.

Čtěte:  Zjistěte, co se děje ve vašem těle, když pijete kávu na lačný žaludek

ZANECHAT ODPOVĚĎ