Babské radyHubnutíJídlo a receptyPohybPřírodní léčbaZdraví

Jednoduché detoxikační nápoje, které vám pomohou zbavit se tuku

Jedním z jednoduchých způsobů, jak se zbavit břišního tuku, je pití detoxikačních nápojů. Pokud je budete užívat pravidelně, pak vám hubnutí půjde rychleji, protože pomohou vašemu tělu zbavit se škodlivin, a ještě vás zasytí. Pokud si nejste jisti tím, co přesně byste měli pít, máme pro vás několik jednoduchých detoxikačních receptů.

Citrusový detoxikační nápoj

Budete potřebovat asi 2 litry vody, 6 stroužků růžového grepu, 1 malý pomeranč, ½ okurky, 2 lístky máty a led. Opláchněte grep, pomeranč, okurku i mátu. Všechny ingredience kromě máty nakrájejte a vložte spolu s vodou do džbánu. Nechte louhovat asi 2 hodiny pro maximální zdravotní přínos a chuť. Pijte po celý den.

Mrkvová šťáva

Odšťavněte 3 mrkve, 1 středně velkou okurku, půl citronu a 1 jablko. Smíchejte a co nejdříve vypijte. Tento detoxikační nápoj obsahuje vysoké množství vitaminu C, A a také velké množství minerálů, které jsou nezbytné pro zdravou pokožku.

Zelené smoothie

Budete potřebovat půl šálku vychladlého zeleného čaje, šťávu z ½ citronu a 1 banán. Příprava tohoto nápoje vyžaduje odšťavňování, vaření čaje i mixování, ale stojí za to. Zelený čaj spolu s citronovou šťávou pomáhá tělu rychleji detoxikovat, čemuž také prospívá kyselé prostředí v kombinaci s minerály, jako je například draslík z banánu. Další skvělou věcí na této šťávě je fakt, že velmi dobře chutná.

Limonáda s medem

Pitím teplé vody s citronem především během ranních hodin můžete udělat pro své zdraví opravdu hodně. Je ideální pro detoxikaci organismu, spalování tuků a navíc vám dodá zásobu vitaminu C a antioxidanty. Nakombinujte 2 šálky vody a ¼ oloupaného a nastrouhaného zázvoru do malé pánve, přiveďte k varu a vařte 1 minutu. Sundejte z plotny a přeceďte do džbánu. Přidejte 4 šálky vody, 2 šálky čerstvé citronové šťávy a 2-3 lžíce medu a dobře promíchejte. Můžete pít po celý den.

Zázvorový čaj

Tato klasika vám pomáhá spalovat tuk, zlepšuje trávení a je také dobrou prevencí proti zadržování tekutin a zánětům. Zahřejte 2 šálky vody, přidejte 1-2 kousky zázvoru asi o velikosti palce, přiveďte k varu a duste po dobu 5-10 minut. Sundejte z plotny a přidejte 1 lžíci čerstvě vymačkané citronové šťávy a 1 lžíci medu. Dobře rozmíchejte a pijte nejlépe v ranních hodinách.

Kurkumový čaj

Budete potřebovat půl lžičky kurkumy, špetku zázvorového prášku, šťávu z ½ citronu a šálek vody. Vše rozmixujte a ihned konzumujte. Tato šťáva pomáhá vyplavovat toxiny z jater, ale také zabraňuje žlučovým kamenům a čistí vaše střeva. Má také schopnost uklidnit žaludek po těžkém jídle. Opět platí, že spojení kurkumy s citronovou šťávou je ještě účinnější. Tento nápoj nemá tak dobrou chuť jako ostatní, proto do něj můžete přidat například banán, ale ne mnoho, protože cukr z banánu zpomalí čistící účinek kurkumy.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button