Zdraví

Jedna sklenka červeného vína se rovná jedné hodině cvičení

Buďme upřímní – cvičení a chození do posilovny nebaví každého, ale pít víno, to je věc jiná. A právě pro konzumenty červeného vína máme dobré zprávy, podle studie má totiž sklenka červeného zhruba stejně tolik výhod, jako byste se hodinu trápili v posilovně!

Dokládá to výzkum, který byl provedený na jedné z univerzit v Kanadě (University of Alberta), a který došel k tvrzení, že zdravotní přínos červeného vína má na svědomí sloučenina resveratrol. Ta je obsažená právě v červeném víně a je zároveň podobna té, které dosáhneme při sportovním výkonu. Podle vedoucího výzkumníka, Jasona Dycka, toto zjištění pomůže především těm, kteří nejsou schopni podat aktivní výkon zejména ze zdravotních důvodů. Resveratrol totiž zlepšuje fyzickou výkonnost, srdeční i svalovou činnost tak, jak to lze jen vysedáváním v posilovně.

Současná diskuze nad zdravotními výhodami v podobě popíjení červeného vínka se dokumentuje v praxi. Studie již dokázaly, že sklenka červeného denně se postará o předcházení demence, dokonce i rakoviny. Červeného víno je elixírem mládí, reguluje hladinu cukru v krvi a posiluje srdce. Mějte však na paměti, že se zde nepodporuje alkoholismus, který zároveň přehnanou konzumací vína podporuje tloustnutí. Pouze sklenka vína denně přinese časem kýžený efekt. Existuje však i jiná alternativa, resveratrol naleznete i v borůvkách, arašídovém másle, v červených hroznech, dokonce i v tmavé čokoládě.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

omentářů

  1. Konzumace alkoholu i v takové míře, dělá z každého člověka alkoholika, protože mu to za krátko přestane stačit, vím, o čem píšu, mám to doma, přesně tak to začalo a dnes je z něho lidska troska s cirhozou, špatnou funkcí ledvin a demencí, tak laskavě takové blbosti a nehoráznosti tady nešiřte, protože mě a mě podobnym je z takových lži špatně, toto nemá obdoby, dáváte návod všem potenciálním alkoholikům jsem velice rozčilena

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button