Spolupráce

Jedna dovolená u moře. Co mořská voda léčí?

Kombinace slunečních paprsků, mořské vody a vlhkého vzduchu je svatým grálem přírodní medicíny. Přečtěte si, na jaké konkrétní problémy bude mít dovolená u moře pozitivní vliv.

Regenerace pleti

Mořská voda s pH 8 zvyšuje zásaditost organismu a pomáhá regenerovat buňky. K tomu obsahuje velké množství minerálních látek, jako je hořčík, jod či brom. A ty všechny vaše kůže potřebuje. Nemusíte se obávat, že vám voda pokožku vysuší. Naopak. Od moře budete odjíždět s příjemně hydratovanou pletí. Když se začtete do složení anti-ageing krémů, mnoho z nich je vyrobeno na bázi mořské vody. Příště tedy proti stárnutí pletí nemusíte bojovat jen nákupem drahé kosmetiky, ale prostě se ponořit do moře.

Zlepšení stavu pokožky

Trpíte na akné nebo rozšířené póry? Slaná voda pro vás bude hotovým zázrakem. Má protizánětlivé účinky a příznivě působí proti bakteriím a plísním. Navíc dokáže regulovat tvorbu mazu a čistit póry. Ke zlepšení projevů akné přispívají také sluneční paprsky. Samozřejmě pozor na nadměrné vystavení UV záření, nezapomínejte na vhodnou ochranu před sluncem. Dnes již pořídíte opalovací krémy, které nejsou mastné a jsou tedy vhodné i pro jedince s akné.

Zmírnění projevů celulitidy

Je sice přirozená, ale nikdo po ní netouží. Pokud chcete pokročit v boji s celulitidou, ponořte se do moře. Slaná voda otevírá póry a pomáhá tak s odplavením usazených toxinů. Zvířený písek působí jako přírodní peeling a pokožku hezky vyhlazuje. Pohyb v moři zlepší cirkulaci krve a nastartuje lymfatický systém. Právě jeho snížená funkčnost může být příčinou, proč se pomerančové kůže nemůžete zbavit.

Zvýšení kvality vlasů

Myslíte si, že moře vlasům neprospívá? Odborníci tvrdí opak. Mořská voda totiž obsahuje kupu vlasům prospěšných látek. Zejména pokud trpíte onemocněním vlasové pokožky, pobyt u moře pro vás bude učiněným zázrakem. Posílení vlasových folikulů, zmírnění projevů lupénky nebo nižší produkce mazu – to všechno slaná voda dovede. Když vám ale po koupání v moři vlasy vysuší slunce, může dojít k jejich dehydrataci. Je proto vhodné používat vlasovou kosmetiku s UV filtry.

Uvolnění dýchacích cest

Opakovaně vás trápí rýma? Mořská voda dokáže zklidnit podrážděné sliznice a usnadnit vysmrkávání. Vysoké pH navíc brání množení patogenních bakterií. Výsledkem je volnější dýchání. Pokud trpíte na záchvaty kašle a bolest průdušek, v tomto případě zase kouzla umí vlhký mořský vzduch. Astmatici a alergici by proto k moři měli ideálně vyrážet každoročně.

Léčba revmatických chorob

Na některých místech u moře najdete jílovité bahno, které léčí. Vynikající je v tomto ohledu dovolená v Chorvatsku. Vydejte se na ostrov Krk do zátoky Soline nebo na ostrov Pag do oblasti Lokunje. Právě tato místa proslula výskytem bahna, které se využívá k léčení revmatických onemocnění. Jak jeho sílu využít na maximum? Bolavé místo namažte štědrou vrstvou a nechte uschnout. Po hodině až dvou bahno smyjte v moři.

Pro úplnost ještě dodáme, že revmatické projevy umí zmírnit i samotná mořská voda. Pokud vás tedy trápí bolesti kloubů, alespoň máte vědecky podloženou výmluvu, proč v moři strávit velkou část dovolené.

Zdroj náhledového obrázku: skrz.cz

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Back to top button