Zdraví

Je čištění zubů dentální nití opravdu důležité?

Někdo tvrdí, že čištění zubů dentální nití ničí zubní sklovinu, jiní zase, že je to jediný způsob, jak si správně čistit mezizubní prostory. Kde je pravda? Které z těchto tvrzení je pro vás důvěryhodnější?

Pokud jste si mysleli, že se zubním kartáčkem můžete vyčistit celou dutinu ústní, mýlíte se. Prostor mezi zuby nemůže být řádně vyčištěn jen zubním kartáčkem a to je důvod, proč potřebujete dentální nit.

Proč čistit zuby dentální nití

tooth-replacement-759929_960_720Čištění zubů s dentální nití zabraňuje kazivosti zubů a zánětům dásní. Snižuje také hromadění zubního kamene. Hovoříme-li o prevenci onemocnění dásní a omezení ztráty zubů, je v tomto ohledu důležitější zubní nit, než zubní kartáček. Zubní nit odstraňuje zbytky potravin, zubní plak, vrstvu slin a bakterií, které se za normálních okolností vyskytují na všech površích i v mezizubních prostorech.

Ve skutečnosti je zubní plak tím, který škodí. Působí – li na zubech dostatečně dlouhou dobu, může způsobovat kaz, zánět dásní, onemocnění vláken zubu, ale i jeho úplnou ztrátu. Tady máte odpověď: používání dentální nitě je jediný způsob, jak odstranit zubní plak mezi zuby.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button