Přírodní léčbaZdraví

Jaký užitek přináší namáčení nohou v Epsomské soli?

Tato sloučenina se po celém světě používá stovky let ke zklidnění bolavých kloubů, zmírnění kožních obtíží a kromě toho poskytuje pohodu a klid. Epsomsá sůl obsahuje vyšší množství hořčíku. Pomáhá, když se rozpustí v horké vodě a připravíme si z ní vynikající koupel na unavená chodidla.

Výhody namáčení nohou v roztoku Epsomské soli

Koupel v horké vodě s rozpuštěnou Epsomskou solí přináší celou řadu benefitů:

  1. Eliminace stresu – Epsomská sůl zmírňuje stres tím, že uvolňuje napjaté svaly a zmírňuje záněty.
  2. Pomoc v boji proti plísňovým obtížím – Epsomská sůl dělá kůži méně náchylnou ke kožním obtížím.
  3. Exfoliace suchých a popraskaných pat.
  4. Odstranění zápachu nohou.

Udělejte si čas na relaxaci a namočte své unavené nohy do vody s rozpuštěnou Epsomskou solí. Získáte tak fyzickou i psychickou úlevu.

levandulový olej

Přídavek esenciálních olejů

Epsomská sůl sama o sobě nevoní. Chcete-li si koupel užívat s příjemnou vůní, přidejte do ní některý z esenciálních olejů. Levandulový esenciální olej zvyšuje relaxační účinky a zlepšuje spánek. Esenciální olej z máty peprné podpoří bdělost, zlepší trávení a zmírní bolesti hlavy. Esenciální olej eukalyptový zvýší antimikrobiální účinky a zklidní případné příznaky nachlazení. Citrusový esenciální olej zlepší náladu a eliminuje choroboplodné zárodky. Esenciální olej vyrobený z čajovníku zklidní zarudnutí a podráždění kůže a pomáhá snižovat zánět. Esenciální olej z citronové trávy zvýší protiplísňové, antibakteriální a protizánětlivé účinky soli.

Tipy na závěr

Po koupeli opláchněte nohy ve vlažné vodě, důkladně je osušte a naneste hydratační krém. Oblékněte si teplé ponožky a nechte krém působit. Zvýšíte tak jeho hydratační účinky. Aby se dostavily kýžené výsledky, je potřeba koupel provádět alespoň 2x do týdne. Častěji ne, mohlo by dojít k vysoušení nohou a jejich praskání.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button