Tiskové zprávy

Jak si sestavit chytrou domácnost? Tyhle tipy vám to usnadní

Dnes máme chytré technologie doslova na dosah ruky. Většina z nás například denně používá chytré telefony, ale stále větším hitem se stává i tzv. chytrá domácnost. Co to vlastně je a jak si ji sestavit? Co vše budete potřebovat a proč je to vlastně skvělé řešení? Koncept chytré domácnosti už dávno není jen sci-fi fantazií nebo technologickou hříčkou, ale stává se pomalu ale jistě dostupný pro každého, kdo o něj bude mít zájem. Dnes už zvládnete chytrou domácnost vybudovat i sami, bez tahání kabelů a složité instalace. Díky tomu můžete ušetřit nejen spoustu peněz, ale také starostí a stresu.

Na co nezapomenout na začátku

V domě či bytě, kde chcete provozovat chytrou domácnost, je zcela nezbytné stabilní a rychlé internetové připojení s kvalitním Wi-Fi routerem. Bude se vám hodit také chytrý telefon, na který stáhnete a nainstalujete aplikaci výrobce, díky které budete ovládat své smart přístroje.

Zabezpečení domácnosti

Díky chytré domácnosti si můžete ochránit své bydlení před nezvanou návštěvou i různými nehodami. Profesionální ochrana domácnosti začíná u přístupu – vhodným řešením jsou chytré zámky, chytré videokukátka, či chytré videozvonky. Další možností je instalace chytré IP kamery, které vám umožní přes aplikaci v mobilu náhled do vašeho domova – odevšad tedy budete mít přehled, co se u vás děje, nebo kdo se ve vašem domě pohybuje. Samozřejmostí jsou také chytré alarmy, které dokážou pomocí senzorů a čidel střežit váš domov a včas upozornit na nezvané návštěvníky. Zapomínat byste neměli také na chytré detektory, které zabrání některým katastrofám, jako je třeba únik vody, plynu nebo požáru.

Vytápějte šetrně a smysluplně

Pokud máte ústřední vytápění, můžete zvolit chytré termostatické hlavice. Jestliže si vytápíte vlastním kotlem, pak je jasnou volbou chytrý termostat. S pomocí vašeho mobilu pak můžete teplotu doma snadno regulovat na dálku. Můžete také vytvořit týdenní plán, který můžete kdykoliv dle potřeby měnit.

Sviťte úsporně

Chytré osvětlení je asi nejrozšířenější součástí chytré domácnosti. Je totiž velmi jednoduché, levné a dokáže do velké míry zpříjemnit vaše bydlení. Nabízí velmi široké možnosti ovládání a kompatibility a brzy zjistíte, že příjemným bonusem je i úspora za elektřinu. Díky regulaci světla můžete měnit nejen intenzitu, ale třeba i barvu světla a navozovat díky tomu různou atmosféru. Pokud tedy s něčím začít, pak je to určitě osvětlení. A pokud se vám koncept chytré domácnosti zalíbí, můžete zkusit i další vychytávky.

Nechte za sebe pracovat spotřebiče

Vždyť to se děje už teď? Nebo ne? Chytré spotřebiče nabízí kromě splněné práce i to, že je možné je ovládat, mít neustále pod kontrolou a nastavovat na dálku. Ještě před odchodem z práce tak můžete třeba dát pokyn robotickému vysavači, aby začal uklízet, případně můžete rovnou zapnout pračku, abyste prádlo jen mohli přeskládat do sušičky, jakmile se vrátíte domů. Ušetříte si spoustu čekání a zbytečné práce, když vše budete moci ovládat na pár kliknutí.

O dům se postará i během vaší dovolené

Při odjezdu na dovolenou vás už nemusí trápit, kdo se v době vaší nepřítomnosti postará o váš dům. S vyladěnou chytrou domácností máte tento problém vyřešený. Chytré květináče se postarají o zalévání a chytré zabezpečení vaše bydlení ochrání před nezvanými hosty. Během celého pobytu můžete sledovat dění v domě pomocí kamer a mít tak pořád jistotu, že zatímco vy odpočíváte, doma je vše v pořádku a nemusíte se o nic strachovat.

Využití některých prvků chytré domácnosti vůbec nemusí být tak složité. Často vám stačí jen propojit již existující funkce s vhodnou aplikací a mohou se dít divy. Zkuste to i vy!

Zdroj náhledového obrázku: pixabay.com

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button