Zdraví

Jak účinně likvidovat plísně v domácnosti? Čtěte!

Zaznamenali jste tmavé skvrny na tapetách, závěsech, ve sprchovém koutě nebo v rozích koupelny? S největší pravděpodobností se jedná o houbu či plíseň a obojí může představovat hrozbu pro vaše zdraví. Zároveň se jedná o indikátory nadměrné vlhkosti v obývaných prostorech.

Co je třeba poskytnou houbám a plísním pro jejich vznik?

  • Dostatečné množství vlhkosti
  • Potřebnou okolní teplotu
  • Styk s kyslíkem
  • Specifikou úrodnou půdu

Jak se plísně zbavit?

800px-Ethyl_alcohol_usp_gradeI když existuje mnoho způsobů a prostředků pro likvidaci plísní, účinné řešení představuje stoprocentní alkohol. Pokud nemáte a ani nemůžete získat stoprocentní expertní alkohol, doporučujeme použít alespoň 80% alkohol, jelikož se i při samotné aplikaci ve vlhkém prostředí ředí. Samozřejmě jsou i jiné známé přípravky proti plísním, i když lidé obecně nevědí, že právě tyto roztoky zabírají.

Doporučujeme pět procent roztoku peroxidu vodíku (není tak účinný jako ethanol) a čisticí prostředky s chlorem (Savo), které již vyžadují profesionální použití, jelikož chlor má v tomto případě nepříznivý vliv na lidské zdraví. Jak peroxid, tak i alkohol aplikujte prostřednictvím rozprašovače na postižená místa.

Jedná se o účinné řešení, ale jen dočasné. Pokud se chcete zbavit plísní natrvalo, odstraňte příčinu, tedy zdroj vlhkosti domě.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button