Zdraví

Jak rozpoznat geneticky modifikované potraviny v obchodech?

GMO mají stejný tvar i velikost, jsou lesklejší a krásnější na pohled. Vzpomeňte si na Sněhurku a zlou královnu, která ji takto lákala na nádherné jablíčko. A přesně takto poznáte GMO jedy.

Neposkvrněná barva, absence hniloby atd. atd. Zní to sice moc krásně, ale..

V přírodě jsme zvyklí, že někdo je vysoký, druhý malý. Někdo má takovou pleť, druhý jinou, a totéž platí i hmotnosti. Být tvořen „pásovou výrobou“ a vždy o stejném tvaru i váze, chuti i povrchu, je zkrátka proti přírodě. Jak my, tak rostliny se rodí odlišné, jiných tvarů, barev i kvalit. GMO, které jsou pod okem specialistů, však neznamená, že jsou i zdraví prospěšné, bez chemických látek. Pokud chcete vsadit na opravdovou kvalitu toho, co jíte, obraťte se raději na 100% přírodní zeleninu i ovoce, které pěstují rodinné farmy. Zde víte s jistotou, že nebude užito žádných chemických látek za účelem barvy, chuti nebo velikosti.

Nedávno se prezentovaly výsledky ze studie hospodářských zvířat, která byla krmena právě GMO stravou, která se podepsala na jejich zdraví. Jelikož v potravinovém řetězci jíme dále tato zvířata my, to co obsahují se podepisuje i na našem zdraví, podobně jako růstové hormony, kterými je dobytek krmen, aby se dostal rychleji na porážku na základě poptávky po mase.

Některé země se úspěšně GMO vyhýbají. Jiné země již zjistily negativní účinky stravování „zdravých“ potravin, o kterých by vás ani ve snu nenapadlo, že vás mohou plnit jedy, podobně jako je tomu v případě chemických postřiků, kterými se pro konzervaci opatřuje zelenina a ovoce. Již dokonce existují vakcíny proti negativním dopadům GMO, za které mohou mikroorganismy. Je tedy „zdravě vypadající“ zelenina opravdu zdravá?

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button