Tiskové zprávy

Jak posílit naši obranyschopnost a bránit se vůči virům a COVIDU-19

Naše tělo potřebuje multivitamín

Bez vitamínů by naše tělo nemohlo fungovat, mnoho chemických reakcí je využívá jako kofaktory. Vitamíny posilují náš imunitní systém. Klasické šumivé tabletky nemůžeme považovat za kvalitní příjem multivitamínu, mohou mít nedostatečné složení. Doporučujeme multivitamín od firmy Suprex, která se zabývá suplementy pro sportovce. O tom, jak si správně vybrat multivitamín se dozvíte v tomto článku: https://suprex.cz/jak-vybrat-multivitamin/.

Byliny nám také napomáhají s imunitou

Účinky léčivých bylin byly prokázané po mnoha staletí, jde o tradiční přírodní medicínu. Pokud chcete vyzkoušet efekty těchto bylin, doporučujeme se podívat na firmu Cannasan . Tato firma již existuje mnoho let a pořád pracuje na vylepšení svých receptur. Jsou jedničkou na trhu ve vývoji léčivé konopné směsi. Konopí je v jejich produktech pouze s léčivými účinky bez obsahu THC. Zakladatel firmy Cannasan je František Bednařík, který je odborníkem na léčivé rostliny. Produkty jako Cannasan KARDIO, DIA, ARTRO, HARMONY a IMUNO již pomohli mnoha klientům a jsou účinné zejména na chronická onemocnění. Na posilnění imunity je vhodný zejména Cannasan IMUNO, který obsahuje např. šajvěj lékařskou, která napomáhá udržovat přirozenou obranyschopnost a hormonální rovnováhu, působí jako antioxidant a podporuje normální činnost cévní soustavy.

Pokud chceme pomoci správnému fungování našeho imunitního systému, potřebujeme další vitamíny a minerály

Vitamín D3

Tento vitamín je potřebný pro správnou funkci kostí a svalů, podporuje vstřebávání vápníku a fosforu ze střeva, posiluje imunitní systém, pomáhá prevenci srdečních onemocnění. Vitamín D se vyskytuje ve 2 formách, D2 (ergokarciferol) je rostlinný produkt, který můžeme získat potravou (ryby, vejce, mléčné výrobky) a D3 (cholekarciferol) vzniká v lidské kůži při osvitu slunečním zářením, proto je vitamín D3 potřeba suplementovat právě v podzimním a zimním období.  Forma D3 je přirozenější, lépe se vstřebává a je prospěšnější než forma D2.  Nedostatek vitamínu D hrozí hlavně novorozencům, starším lidem, veganům, Skandinávcům, obézním a lidem s tmavší pletí. Nedostatek se může projevit třeba slabou imunitou, únavou, zlomeninami či špatným hojením ran.

Hořčík

Dalším vcelku opomíjeným minerálem je hořčík neboli magnesium. Pro náš organismus je tento prvek velice důležitý, zejména pro naši centrální nervovou soustavu. Při jeho nedostatku dochází například ke křečím, nespavosti, depresivním stavům či energetickému deficitu. Nedostatek tohoto minerálu má asi ¾ populace. Pokud byste se rozhodli pro dodání hořčíku vašemu tělu, nedoporučujeme klasické šumivé tablety z Lidlu, které mohou obsahovat hořčík v nevhodných formách. Podívejte se na web suprex.cz, kde koupíte hořčík ve kvalitní formě bisglycinátu. Kromě této formy magnesia se doporučují ještě malát a citrát, které jsou naším tělem více přijatelné.

Pro imunitu je dobré také dostatek cvičení a vhodná strava

Pokud si rádi smlsnete na sladkém či tučném bůčku, váš imunitní systém vám rozhodně nepoděkuje. Pro naše tělo je důležitý pestrý jídelníček s vyváženým množstvím minerálu, vitamínů a vlákniny. Naše strava by měla obsahovat dostatek proteinů, které jsou mimo jiné také velice důležité pro tvorbu bílých krvinek. Pro tvorbu leukocytů jsou také potřeba vitamíny jako vitamín B12 či kyselina listová. Také je potřeba mít dostatek antioxidantů jako jsou beta-karoten, vitamín A, C, E. Dostatek pohybu předchází vzniku různým nemocem, jako je ateroskleróza, cukrovka, obezita, nemoci kloubů a svalů. Pokud nás fitness moc nebere, postačí i každodenní procházka přírodou. Jestliže vás zajímá více informací o zdravé stravě a fitness, doporučujeme web posilka.cz.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button