KrásaZdraví

Jak na zpomalení příznaků stárnutí: zaměřeno na povadlé tváře

Stárnutí je přirozený proces, který s sebou přináší řadu změn včetně našeho vzhledu. Ne všechny projevy stáří jsme nuceni respektovat. Nemusí to tak být, když vyzkoušíte naše tipy na domácí nápravné prostředky.

Sice v 50 letech nebudete vypadat na 20 let, to je jasné, ale budete si jistě připadat daleko atraktivnější. Zkrátka a jasně se stanete spokojenější a šťastnější.

Vpadlé prohnuté tváře jsou častým problémem stárnutí pleti. Hlavním faktorem, který k tomu přispívá je genetika, změna hmotnosti a výživy. Vezmeme-li toto vše v úvahu, dostáváme se k samotnému řešení. Následující metody jsou velmi účinné.

Obličejová cvičení

stárnutíStejně jako spoustu lidí posiluje hýždě a břicho, dají se zpevnit i kontury obličeje. Tváře jsou tvořeny svaly a jejich ochabováním povolují. Postup je jednoduchý. Postavte se před zrcadlo a rozpínejte svá ústa jako byste se usmívali. Vydržte tak po dobu 10 sekund. Poté si odpočiňte a 5 krát cvičení opakujte. Dále vyplňte vaše ústa vzduchem a držte ho tam zase dalších 10 sekund. Po 10 sekundách vraťte ústa do normální pozice a opět 5 krát zopakujte. Na konci cvičení je dobré ještě promasírovat lícní kosti krouživými pohyby po dobu 2 minut. Masáž dále centrujte do lící, kde přes kůži ucítíte i vaše zuby. Masáž provádějte dvakrát denně.

Avokádovo-medová maska

Avokádo má výborné vlastnosti pro zpevnění pokožky. Navíc jí hydratuje, tónuje a vyživuje. Avokádo snižuje výskyt vrásek. Budete potřebovat jen dužninu z avokáda, kterou smícháte se dvěma lžícemi medu. Směs naneste na líčka a nechte jí tu působit 15 minut. Tvář poté opláchněte teplou vodou. Jedná se o perfektní masku před spaním.

Jogurt a aloe vera

Pokud jde o výživu a celkové zpevnění pomáhá také jogurt a aloe vera. Smíchejte 4 lžíce přírodního jogurtu se 2 lžícemi aloe vera gelu a naneste na obličej pomocí obličejového štětce. Nechte působit 20 minut a smyjte vlažnou vodou. Okamžitě si všimnete, jak je pokožka hladší. Nejlepší čas je v ranních hodinách, kdy je pokožka schopná nejlépe reagovat.

Správná strava

Vaše životospráva se odrazí na vašem fyzickém vzhledu. Pokud tělo zadržuje vodu, způsobuje mimo jiné i otok tváří. Vaše přirozená očista by měla začít tím, že budete pít více přírodních šťáv, hlavně pomerančovou a grapefruitovou, z ovoce pak i jahody. Také se ujistěte, že nejíte příliš skrytých cukrů v již zpracovaných potravinách. Udělejte si čerstvý salát, jezte zeleninu, vlákninu a ořechy. To jsou zásadní kroky pro udržení pevnosti svalů. Klíčovou součástí je hydratace, která čistí tělo od toxinů a umožňuje správnou funkci orgánů.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button