Babské radyPřírodní léčbaZdraví

Intimní hygiena žen: Jak odstranit nepříjemný zápach z pochvy

Zápach pohlavního orgánu je zdravotním problémem, který nelze brát na lehkou váhu. Samozřejmě zde není řeč o případech, kdy vědomě zanedbáváme osobní hygienu.

Tento nepříjemný problém – zápach, který trápí ženy, které o své intimní prostředí dbají, je velice trapným momentem a dokáže poškodit ženě sebevědomí.

Pokud trápí i vás tato ožehavá problematika, vězte, že se jedná o kvasinkovou infekci, kterou za život projde každá žena či dívka. Na druhou stranu však nemusí být primárním problémem právě kvasinková infekce, ale o tom si povíme až později.

Pochva je velmi důležitá pro zdraví ženy. Má vliv na její mateřskou dráhu a sexuální život nebo psychickou pohodu vůbec. Plodnost je bezesporu důležitá, a pokud evidujeme zápach vagíny, který je již nesnesitelný, čelíme vážnému zdravotnímu problému, který vyžaduje zásah lékaře.

Pokud nás postižené místo svědí, pálí, trpíme poševním výtokem nebo jinými nepříjemnostmi v oblasti pohlavního orgánu, můžeme vyzkoušet přírodní medicínu, kterou je ku příkladu jablečný ocet se svými silnými antibakteriálními a antiseptickými vlastnostmi – odstraní zmiňovaný zápach. Na výběr máte koupel v tomto octu, anebo jej můžete požít se sklenicí vody.

zápach

Také jedlá soda má na svědomí absenci vaginálního zápachu. Obnovuje totiž přirozenou rovnováhu pH v těle – pokud je v normě, zápach se nedostavuje. Půl šálku jedlé sody si tak přidávejte do koupele.

Probiotika jsou při této problematice také potřebná, naleznete je v mléce, kefíru, jogurtech apod. Prospěšný je pak také bílý ocet a mořská sůl, jejíž kombinaci používejte rovněž do koupele. Dále tea tree olej, česnek jako přírodní antibiotikum, citrusové plody, jahody, kiwi, zelenou a červenou papriku, špenát, kapustu, zelí, avokádo, ořechy a další semínka, které obsahují vitamín E (slunečnicová semínka, mandle, vlašské ořechy a dýňová semínka), apod.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button