Zdraví

Informace pro budoucí maminky – tyto symptomy vám napoví, že jste těhotná

Samozřejmě, že všechny známe klasický těhotenský test, který je schopen zjistit, zda jsme gravidní. Existují však i zcela běžné známky našeho těla, které nám prozradí, že jsme v požehnaném stavu.

Pokud máme začít už u hlavy, napoví nám o tom jen pouhá bolest hlavy. Tu způsobuje změna krevního tlaku, a jelikož během těhotenství dochází ke zvýšení hladiny estrogenu a progesteronu, můžete cítit nevolnost již tři týdny po početí.

Dalším symptomem jsou pak jakési křeče či jak to lépe nazvat. U každé ženy jsou však rozdílné, individuální. Intenzivní nevolnost, které těhotenství mnohdy doprovází, může končit až u nechutenství, a tak výraznému poklesu váhy.

Dalším symptomem je pak časté močení, které má na svědomí ženská děloha, která tlačí na močový měchýř a ponechává jen malý prostor pro moč.

Nezapomeňme také na známou citlivost na pachy, kdy vůně, které jste předtím milovala, nyní nemůžete snést.

A co taková změna nálady? Ta je typická pro každou ženu i v období periody. Přecitlivělost, neustálý pláč či soucit s lidmi celého světa – že vám to připomíná období vašeho prvního těhotenství? Jsme doma.

Máte zácpu? Příčinu zde můžete také hledat na straně těhotenství – jedná se o zvýšenou hladinu progesteronu – hormonu, který zpomaluje tok potravin v našem těle. Proto pijte hodně vody a konzumujte potraviny s vysokým obsahem vlákniny.

I změna prsou je projevem změny hladiny hormonů. Tedy zvětšující se prsa jsou bolestivá, křehčí a těžší okolo bradavek. Prsní dvorce nám mohou ztmavnout.

těhotenstvíTěhotenský test by si žena měla provést, pokud si opravdu myslí, že je těhotná. Může jít o delší absenci periody, anebo víte, že jste měly nechráněný sex. Je však třeba akceptovat, že pokud si tento test uděláte příliš brzy, může vykazovat falešnou informaci. Mnohem přesnější je krevní test, který umí přičíst těhotenství již šest dnů po početí. Obyčejný těhotenský test z lékárny vyžaduje delší časový odstup k testování.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button