Jídlo a receptyZdraví

I obyčejná kukuřice poskytuje celou řadu zdravotních benefitů

Tato plodina má svou domovinu v jižním Mexiku. Pokud je velmi mladá, je křehká a dá se konzumovat celý klas. Našemu tělu poskytuje potřebné látky pro zdravý metabolismus, ale také v ní nalezneme vitamíny (A, B, E, K) a celou řadu minerálů. Je ceněna pro vysoký obsah vlákniny a antioxidantů.

Pomoc proti zácpě

Vzhledem k vyššímu obsahu vlákniny je kukuřice šikovným pomocníkem v boji proti zácpě. Její konzumace může pomoci zmírnit mírné trávicí obtíže. Dietní vláknina v kukuřici obsažená stimuluje peristaltiku střev a podporuje produkci žaludečních šťáv a žluči. Také může pomoci snížit pravděpodobnost výskytu syndromu dráždivého tračníku.

Poskytování esenciálních minerálů

Kukuřice je důležitým zdrojem železa, zinku, mědi, manganu, hořčíku a fosforu. Také v ní nalezneme stopové prvky mezi něž patří selen.

kukuřice

Ochrana srdce

Může ovlivňovat hladinu škodlivého cholesterolu a tím snižuje riziko různých kardiovaskulárních obtíží. Má velmi blízko k optimální kombinaci mastných kyselin. Omega-3 mastné kyseliny bojují proti škodlivému cholesterolu. Dochází tak k eliminaci ucpávání tepen, snižuje se krevní tlak a minimalizuje riziko výskytu mrtvice nebo infarktu. Kukuřičný olej může fungovat jako prevence proti výskytu kardiovaskulárních obtíží.

Péče o oči a pleť

Žlutá kukuřice je zdrojem beta-karotenu. Ten v těle vytváří vitamín A nezbytný pro udržení dobrého zraku i zdraví pokožky. Kromě toho posiluje imunitní systém. Beta-karoten působí jako silný antioxidant a bojuje proti některým zdravotním obtížím.

Pomoc při diabetu

Konzumace celozrnné kukuřice souvisí s možností snížení rizika výskytu diabetu 2. stupně. Také může být účinná v boji proti hypertenzi. To mají na starosti fenolické fytochemikálie obsažené v kukuřici. Ty mohou regulovat vstřebávání a uvolňování inzulínu v těle. To může snižovat pravděpodobnost výkyvů jeho hladiny.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button