Spolupráce

Hydrolyzovaný kolagen má blahodárný vliv na organismus

Pokud vás trápí problémy s pokožkou, vlasy a klouby, měli byste se zajímat o potravinové doplňky obsahující hydrolyzovaný kolagen. Důvod je jednoznačný, takový kolagen se totiž rozkládá na malé peptidy, které tělo snadno stráví a krevním řečištěm dopraví do buněk.

Kolagenové peptidy pomáhají obnovovat poškozenou pokožku a dodávají jí mladistvý vzhled, protože ji zpevní a navrátí jí pružnost. V neposlední řadě mají peptidy pozitivní vliv na nehty se sklonem k lámání, poškozené vlasy a jemné vrásky. Hydrolyzovaný kolagen se dokonce doporučuje pacientům s osteoartrózou, osteoporózou či revmatoidní artritidou.

Další účinky hydrolyzovaného kolagenu

Setkat se můžete s různými studiemi, které se zaměřují na kolagen. Podle některých kolagenové peptidy napomáhají ke správné funkčnosti střev a eliminují příznaky syndromu dráždivého tračníku. Dále pak posilují imunitní systém, takže organismus je méně náchylný k infekcím a alergiím. Kolagen také zkracuje dobu regenerace a zvyšuje funkci kloubů u sportovců, navíc přispívá i ke správnému metabolismu.

Co jsou to kolagenní peptidy?

Kolagenní peptidy jsou rozpustný doplněk stravy získaný z mořské či hovězí bílkoviny. Peptidy jsou bohaté na kolagen typu I a III a podporují zdraví pokožky, kostí a kloubů. Většina peptidů je bez chuti a zcela se rozpouští v horké vodě i studené tekutině. Peptidy obsahují stejné reparační aminokyseliny, jež se nacházejí ve vývaru z kostí. Získávají se z čistého kolagenu a jsou funkční složkou používanou v potravinách, nápojích a doplňcích stravy.

Kolagenní peptidy vytvořené enzymatickou hydrolýzou kolagenu jsou biologicky dostupnou formou kolagenu, jsou rozpustné ve vodě a nejsou dráždivé. Klidně si práškový kolagen můžete dát do čaje, vody, ale třeba i tekuté snídaně.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button