Jídlo a recepty

Recept na špičkový hummus

Připravte si jednu z nejzdravějších pomazánek, která existuje; nyní velice oblíbený recept také v České Republice!

Hummus je nejpopulárnější zejména na východě, a to právě díky své atypické chuti, ale i nutriční kvalitě. Výborný je ku příkladu k restované zelenině, jako je lilek nebo cuketa.

Tento pokrm se zhotovuje z cizrny a přišly s ním v prvé řadě libanonské restaurace. Záhy se však příprava rozkřikla do celého světa.

Pojďme tedy na ni: připravte si 2 lžíce sezamového oleje, 100 ml odvaru z vyvařené cizrny, dále 200 g vařené cizrny, 2-3 lžíce citrónové šťávy, 2 stroužky česneku, 50 ml olivového oleje, 1 lžíci nasekané petržele, 1/2 lžičky mleté papriky.

Vše nechte projít mixérem, aby se utvořila homogenní směs a nechte vychladnout v lednici. Tato pochoutka je vitamínovou bombou, protože obsahuje železo, fosfor, hořčík, zinek, selen, vápník, komplex vitamínů B či kyselinu listovou.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button