Zdraví

Hlavní příčiny a příznaky nedostatku hořčíku a způsoby, jak tento problém vyřešit

Hořčík působí jako minerální elektrolyt, je nezbytný pro to, aby naše tělo mohlo provádět celou řadu důležitých reakcí, je zodpovědný za přenos nervových impulzů, regulaci tělesné teploty, detoxikaci jater a optimální zdraví kostí a zubů.

Tento minerál má také velký význam pro podporu dobrého kardiovaskulárního zdraví. Může uvolnit krevní cévy, zablokovat příjem vápníku, předcházet krevním sraženinám a díky tomu tak podpořit kardiovaskulární zdraví.

Nejčastější příznaky nedostatku hořčíku

S nedostatkem hořčíku se pojí celá řada zdravotních obtíží, některé mohou mít i chronický ráz.

Mezi nejčastější příznaky nedostatku hořčíku patří úzkost, emocionální rozpoloženost, problémy se spánkem, deprese, letargie, únava, špatná paměť, napětí, úzkostné poruchy, svalové křeče či chronické bolesti zad.

Nedostatek hořčíku může vést k celé řadě zdravotních obtíží. Patří mezi ně bušení srdce, ledvinové kameny, syndrom chronické únavy, osteoporóza, diabetes nebo poruchy srdečního rytmu.

Hlavní příčiny nedostatku hořčíku

Mezi hlavní příčiny nedostatku hořčíku patří nezdravá strava, která obsahuje přemíru sladkých potravin, chronický stres a některé druhy léků.

Pokud chcete mít hladinu hořčíku vyrovnanou, dodržujte následující doporučení:

  • Do svého jídelníčku zařaďte co nejvíce přirozených druhů potravin, které jsou bohaté na hořčík. Mohou to být například avokádo, špenát, banány, fíky nebo mandle.
  • Vyhýbejte se potravinám průmyslově zpracovávaným, mají totiž velmi nízkou koncentraci nejen minerálů, ale i vitamínů.
  • Eliminujte ve svém životě stresové situace.
  • Dodržujte pravidelný spánkový rytmus.
  • Vyzkoušejte relaxační koupel připravenou s Epsomskou solí.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button