Zdraví

Heřmánkový olej nabízí úžasné výhody pro pokožku, vlasy i naše zdraví

Heřmánek patří mezi známé a často používané bylinky. Výhody oleje z něj vyráběného už tak známé nejsou.

Heřmánkový olej pro pokožku

Heřmánkový olej může být šikovným pomocníkem pro aknózní pokožku. Pomáhá proti zarudnutí a zánětu a ulevuje od negativních účinků pokožky ekzematické. Pokud se u vás objevují kožní vyrážky, smíchejte 3 kapky heřmánkového oleje s trochou oleje kokosového a vmasírujte do pokožky. Tato směs pomáhá zklidnit podráždění a pleti dodá potřebnou hydrataci. Také jsou známé jeho blahodárné účinky na pokožku spálenou slunečními paprsky. Můžete vyzkoušet studený obklad s několika kapkami heřmánkového oleje.

žena s rozevlátými vlasy

Heřmánkový olej pro vlasy

Oživuje barvu a dodá vlasům lesk, postačí přidat několik kapek heřmánkového oleje do vody při oplachování vlasů. Vlasy získají nádherný lesk v případě, že do nich vetřete několik kapek heřmánkového oleje. Heřmánek se může stát účinným prostředkem v boji proti lupům. Nejen, že zklidní podrážděnou pokožku hlavy, ale také ji hydratuje a zmírňuje podráždění a svědění. Heřmánkový olej je šikovným pomocníkem pro vlasy suché a lámavé. Hydratuje je a posiluje jejich vnitřní strukturu. Heřmánkový olej může být šikovným pomocníkem i v boji proti vším. Postačí přidat několik kapek do šamponu nebo nanést na pokožku hlavy.

Heřmánkový olej pro zdraví

Může fungovat jako přírodní antidepresivum. Jeho vůně uklidňuje, podporuje relaxaci a zvedne vám náladu. Pokud máte obtíže s artritidou, můžete nanést trochu zahřátého oleje na problematická místa a jemně jej vmasírovat do pokožky. Pomůže zlepšit prokrvení a bojuje proti zánětům a bolesti, která je spojována s artritidou. Inhalace několika kapek olej pomůže uvolnit ucpaný nos. Přidáte-li si několik kapek oleje do koupele, můžete si užívat příjemnou relaxaci. Esenciální olej z heřmánku můžete použít také do aromalampy nebo difuzéru.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button