Zdraví

Zaručený fígl na klíšťata

Víte, jak se zbavit těchto nebezpečných hostitelů? Rad existuje nemálo, někdo to řeší slunečnicovým olejem, jiný jakýmkoli olejem, další mýdlem nebo speciální pinzetou. Lze to však i acetonem.

My vám doporučíme ještě jinou cestu, jak se zbavit klíšťat – postačí, když místo, kde se klíště zakouslo, jednoduše posypete obyčejnou solí, překryjete kouskem mokré vaty a vyčkáte dvacet až třicet minut, načež klíště samo odpadne. Následující doporučení je však takové, abyste klíště odvezli na rozbor do laboratoře, zda se nejedná o přenašeče obrny či encefalitidy. V současné době je totiž nebezpečné každé desáté klíště.

Nakonec vyzkoušet můžete ještě jiný recept, který vyžaduje 200 mililitrů vody a 25 gramů hřebíčku. Vše vařte 15 minut, poté nechte vychladnout a přidejte ještě 2 polévkové lžíce alkoholu. Směs poté aplikujte na ohrožená místa vždy předtím, než se vydáte do lesa nebo do vysoké trávy. Ochránit můžete také své zvířecí miláčk, a pokud nemáte čas na přípravu tohoto receptu, pak si kupte alespoň hřebíčkový olej, který zředíte s obyčejnou vodou v poměru pár kapek oleje na litr vody. Hřebíček nenávidí také komáři, takže jistě budete spokojeni.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button