Jídlo a receptyZdraví

Fenykl nabízí našemu tělu celou řadu zajímavých benefitů

Fenykl je zelenina, která je plná zdravých vlastností. Hlíza fenyklu má výraznou vůni, která připomíná anýz nebo lékořici. Když se jí syrová, má docela sladkou, jemnou a svěží chuť a křupavou texturu. Je naprosto vynikající, když je dušená,pečená, restovaná nebo grilovaná. Tato jedinečně ochucená zelenina je také plná nutričních výhod, pomáhá podporovat zdraví střev, krevní tlak, imunitní systém a další.

Fenykl obsahuje vlákninu prospěšnou pro střeva

Šálek nakrájeného fenyklu vám poskytne 10% doporučené denní dávky vlákniny. Vláknina nejen pozitivně působí na střeva, ale také může pomoci s kontrolou krevního cukru tím, že zpomalí trávení a metabolismus sacharidů a může pomoci se snížením cholesterolu a tím předchází srdečním onemocněním.

Dodá tělu draslík

Šálek nakrájeného fenyklu obsahuje 360 miligramů draslíku, což je minerál, který pomáhá udržovat krevní tlak ve zdravém rozmezí. Pomáhá uvolnit krevní cévy a zvyšuje množství sodíku, které ledviny odstraňují z krve.

Obsahuje malé množství vitamínu C

Šálek nakrájeného fenyklu poskytuje až 13% doporučené denní dávky vitamínu C. Ten je potřebný k tomu, aby pomohl vybudovat imunitní buňky a posílil imunitu. Navíc brání infekcím a pomáhá proti nim bojovat. Vitamín C potřebuje ke své produkci také kolagen. Kromě toho je vitamín C antioxidant.

fenykl

Poskytuje tělu některé další minerály

Patří mezi ně vápník, hořčík a železo. Vápník a hořčík tvoří strukturu kostí. Konzumace dostatečného množství vápníku a hořčíku může pomoci předcházet osteoporóze a podporovat silné kosti. Tyto minerály také pomáhají srdci a svalům správně se stahovat.

Železo je nezbytné pro tvorbu červených krvinek, které přenášejí kyslík do všech částí těla. Nedostatek železa může vést k nízké hladině červených krvinek, což ztěžuje transport kyslíku do celého těla a vede k únavě a slabosti.

Pomáhá v boji proti hormonální nerovnováze

Fenykl je fytoestrogen, což znamená, že napodobuje estrogen – hormon v těle. U žen v menopauze, kdy hladiny estrogenu klesají, může být konzumace fenyklu užitečná pro zmírnění některých příznaků.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button