Tiskové zprávy

Ekologie i v posteli? S bio veganskými lubrikanty je to snadné!

Udržitelnost je důležitá. Víme to všichni a dnes to reflektují i výrobci erotických pomůcek, a především lubrikačních gelů…

Ekologie, bio, veganství a udržitelnost jsou slova, která nás poslední dobou provází na každém rohu. Ať už si o tom myslíme cokoliv, pravdou zůstává, že bychom měli být opatrní nejen na to, co jíme, ale také na to, co si aplikujeme na svá nejcitlivější místa…

Přemýšleli jste někdy o tom, z čeho se skládá takový všední lubrikační gel, který koupíte v supermarketu? Rozhodně se nejedná o nic moc zdravého. Dnes už máme naštěstí výběr mnohem širší a výjimkou nejsou ani lubrikanty, pro které je právě udržitelnost na prvním místě. Ať už jde o přímo o veganské gely, při jejichž výrobě nebyly použité žádné živočišné produkty, nebo „jen“ bio lubrikační gely, které jsou šetrné k přírodě i k naší pokožce. 

V dnešním článku si řekneme, jak takový šetrný lubrikant poznat a na co bychom měli dávat pozor v jejich složení. Také si ukážeme příklady těch nejlepších gelů, které můžete na českém trhu koupit, ať už vám záleží na ekologii a přírodě nebo jen na zdraví vaší pokožky a intimních partií. 

Náhodné lubrikanty mohou i ublížit

Nevím jak vy, ale když jsem se já ze začátku začala věnovat používání erotických hraček a s nimi i lubrikačních gelů, moc jsem jejich složení neřešila. Je to možná tak patnáct let zpátky a přiznejme si, že tenkrát téměř nikomu nezáleželo ani na složení potravy, natož na materiálech erotických pomůcek. 

Přírodní lubrikační gel Intimate Earth Defense Protection Glide 60 ml

U lubrikačních gelů jsem snad neměla ani ponětí, že něco jako složení obsahují… 

Dnes je to jinak. Dnes vím, že právě složení lubrikačního gelu je velmi důležité nejen pro intimní zdraví, ale i pro celkový prožitek. 

Sama se nepovažuji za moc velkého ekologického aktivistu, ale už jsem si všimla, že „bio“ kvalita umí udělat podstatný rozdíl. 

A hlavně od chvíle, kdy jsem trochu začala přemýšlet nad tím, co vlastně na svou pokožku aplikuji, tak se její kvalita výrazně zlepšila. Nehledě na to, že i těch intimních problémů výrazně ubylo…

Silikonová nebo vodní báze?

Jak už jsme psali v článku, který se věnoval lubrikačním gelům obecně, jako první při výběru lubrikantu budete muset přemýšlet o tom, k čemu jej vlastně chcete použít. Gely na silikonové a na vodní bázi se totiž primárně liší způsobem použití.

Silikonový gel má o něco větší „výkon“ a je tak vhodný například na experimentování s fistingem nebo s análním sexem. Současně s tím se však pojí i jeho nevýhody.

  • Silikon může dráždit pokožku.
  • Silikonový lubrikant se nesnese s erotickými pomůckami ze silikonu.
  • Ze své podstaty musí obsahovat látky, které se nedají považovat za BIO.

Přesto by měl mít gel na silikonové bázi místo i ve vaší ložnici (tedy v případě, že netrpíte alergií na jeho primární složku). Pokud si vyberete gel od značky, které skutečně záleží na jeho složení i postupu při výrobě, není třeba se jeho složení nijak obávat.

Přírodní lubrikační gel na vodní bázi Sliquid Organics 125 ml

Takovou značkou je například Pjur! 

Jeho výroba je natolik poctivá a zajímavá, že jsme této značce také věnovali samostatný článek.  

Ve zkratce Pjur! je jednou z mála značek lubrikačních gelů, jejíž výroba probíhá přímo v Německu a nikam se nedeleguje. Nezanedbává ani pečlivé testování a pravidelně přichází s novými, a přitom stále kvalitními recepturami. 

Pokud trpíte alergií na silikon, máte velkou sbírku silikonových hraček nebo prostě jen chcete mít naprosto čisté svědomí s ohledem na přírodu i v posteli, určitě budete chtít sáhnout po lubrikačním gelu na vodní bázi. 

BIO, veganský a udržitelný – které lubrikační gely myslí nejen na potěšení, ale také na zdraví a přírodu?

Lubrikační gely na vodní bázi jsou trochu jiné.

Jejich nevýhody se dají shrnout v jednom jediném bodě. Nemají takovou výdrž a je tak nutné použít tohoto gelu o něco víc.

Kde silikonového stačí kapička, tam budete u vodního potřebovat těch kapiček třeba pět a v některých případech se neobejdete bez průběžného mazání i při samotném aktu. 

Jedním z nejlepších lubrikačních gelů na vodní bázi, které si můžete pořídit, pokud vám záleží na vlastním pohodlí i na přírodě, je ten od značky Jo Organic

Jejich lubrikační gel NaturaLove obsahuje 95 % certifikovaných ekologických přísad. Na rozdíl od jiných gelů na vodní bázi má poměrně velkou výdrž, ale přitom jej po použití snadno smyjete.

Nejčastější a nejoblíbenější volbou je pak lubrikační gel JoyDivision Bioglide, o kterém se dá říct, že byl hitem ještě předtím, než se hitem stala samotná udržitelnost. 

Není se čemu divit. Nejenže je, stejně jako většina našich gelů na vodní bázi, vhodný i pro vegany, ale neobsahuje žádné alergeny ani parabeny. K tomu má optimální pH a je skvělý i pro experimentování s análním sexem. 

A to všechno nabízí vzhledem ke svému složení a popularitě za velmi rozumnou cenu. 

Správné použití lubrikačního gelu a jeho přírodní náhražky

Pokud si nejste s výběrem či použitím lubrikačního gelu jistí, v článku Vše o lubrikačním gelu se dočtete veškeré potřebné informace. 

Kromě detailů o gelech zjistíte také, jaké náhražky můžete místo lubrikantu používat a čemu se v posteli rozhodně vyhnout (pozor, spoiler: vazelínu na anální sex rozhodně nepoužívejte!)

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button