Zdraví

Dýňový olej do kuchyně i k péči o pokožku

Rostlinné oleje nabízejí velké množství zdravých tuků, vitamínů a minerálů. Nejinak tomu je i s dýňovým olejem. Dýni a její semínka konzumujeme často, ale benefity dýňového oleje si dopřává málokdo.

Co nabízí dýňový olej?

Dýňový olej se vyrábí lisováním dýňových semínek za studena. Obsahuje nenasycené mastné kyseliny, zdravé tuky, vitamíny (A, B, D, E), minerály a stopové prvky (draslík, hořčík, fosfor, zinek, selen, mangan, měď) a omega-3 mastné kyseliny.

Na co má pozitivní vliv?

Pozitivně ovlivňuje fungování imunitní a kardiovaskulární soustavy, podporuje regeneraci buněk, pozitivně ovlivňuje chuť k jídlu. Má dobrý vliv na zdraví močové soustavy, pomáhá v boji proti nepříznivým příznakům při menopauze, podporuje paměť, zlepšuje náladu. Dodá výživu pokožce a jejím derivátům (vlasům a nehtům). Vítané jsou jeho účinky antioxidační, které bojují proti degenerativním procesům a předčasnému stárnutí. Díky vitamínu E má omlazující účinky. U mužů má pozitivní vliv na prostatu a podporuje tvorbu spermií. Blahodárně působí na tepny – brání jejich kornatění. Bojuje proti nadýmáním a eliminuje křeče, které nadýmání způsobuje. Zlepšuje paměť a zvyšuje koncentraci. Má jemně projímavé účinky a přirozeným způsobem bojuje proti zácpě. Lze jej používat pro dobrou náladu i proti nespavosti.

Dýňový olej do kuchyně

Jeho chuť je jemně oříšková. Vynikne především v zeleninových nebo ovocných salátech, v bramborové kaši, v polévkách. Je vhodnou volbou pro omáčka, na těstoviny nebo rýži. Používejte jej především pro kuchyni studenou. Do teplých pokrmů jej přidávejte při dokončování.

Dýňový olej k péči o tělo

Naleznete jej především v kosmetických produktech určených k péči o suchou pokožku neb suché vlasy. Bude přínosem pro pokožku, na které se vyskytuje ekzém. Dodá potřebnou výživu i vašim nehtům. Také masáž dýňovým olejem je příjemná pro tělo i mysl.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button