Zdraví

Další špatné zprávy pro ženy: Glyfosát kontaminuje tampóny

Glyfosát je herbicid, který je podle Světové zdravotnické organizace považován za karcinogenní. Tuto chemikálii bohužel naleznete i v některých biopotravinách, bez debat jde tedy o skutečnost, že se jedná o smrtelné nebezpečí pro naše tělo.

Nové studie výzkumníků z daleké Argentiny došly k tomu, že tato nebezpečná látka se dokonce vyskytuje i v 85 % bavlny, kterou obsahují i dámské hygienické potřeby, a to včetně oblíbených tampónů.

Glyfosát jako součást potravin i tamponů

tampon

Dr. Damien Marino z univerzity v La Platě napsal ve své závěrečné zprávě, že 85 % testovaných vzorků bylo označeno jako „sterilizovaný produkt“, ač skutečnost byla jiná. Zde vidíme, jak nás výrobci klamou za hamižnou potřebou vydělat si. Nakonec si použitím těchto „100 % zdravotně nezávadných“ dámských hygienických pomůcek, necháme do těla zanést chemické látky, které dále putují přímo do našeho krevního oběhu.

V krevním řečišti se tato chemická látka postupně nahromadí a usazuje v důležitých oblastech, jako je děložní čípek, děloha nebo vaječník. S tímto zjištěním se univerzita rozhodla přijít s kampaní, ve které bude veřejnost informovat právě o této skutečnosti. Glyfosát nalezneme také v běžných potravinách, které jíme, v nemocnicích i na jakýchkoli bavlněných výrobcích, které denně používáme.

Varování a obeznámení se s touto skutečností by mělo vést k posílení opatření a kontroly vláken, které vstupují na trh k další manipulaci. Produkty, jako jsou tampóny, gáza a podobné obvazy určené pro péči o rány nebo pro hygienu, by měly začít procházet přísnější kontrolou ještě před uvedením na trh. Prozatím můžeme upřednostňovat ekologické značky.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button