HubnutíZdraví

Dá se zvládnout přibývání na váze během menopauzy? Podívejte se na tyto tipy

Pokud se ocitnete v období menopauzy, může vás trápit nejen nával horka a bolest hlavy, ale i přibývání na váze.

Menopauza patří mezi důležité životní etapy každé ženy. Je to období, ve kterém může žena projít celou řadou fyzických, psychických i hormonálních změn. Jednou z mnoha obtíží jsou sklony k obezitě nebo větší přírůstek váhy.

Důvody k přibývání na váze

Příčin pro nadměrný přírůstek váhy je několik. Patří k nim hormonální změny, ztráta svalové hmoty nebo faktory životního stylu.

  • Hormonální změny

V období menopauzy klesá hladina estrogenu v ženském těle. Tělo začíná přerozdělovat tuky a ukládá je do oblasti břicha.

  • Ztráta svalové hmoty

Díky ztrátě svalové hmoty dochází ke snížení rychlosti metabolismu. Tělo spaluje menší množství kalorií. Tím vzniká nadváha.

  • Faktory životního stylu

Mezi ty patří nižší fyzická aktivita, nevhodná strava, vyšší hladina stresu.

Jak kontrolovat váhu během období menopauzy?

Je potřeba zaujmout komplexní přístup. Ten zahrnuje faktory fyziologické a ty, které souvisejí s životním stylem.

  • Základem je cvičení

Do každodenního života je potřeba zahrnout pravidelnou fyzickou aktivitu. Ta je pro regulaci hmotnosti zásadní. Může to být aerobní cvičení, do kterého patří rychlá chůze, jogging, plavání nebo jízda na kole.

běhání

  • Hladina stresu pod kontrolou

Chronický stres je jedním z důvodů přibývání na váze. Kromě toho ztěžuje hubnutí. Mezi aktivity, které snižují stres, patří jóga, meditace, hluboká dechová cvičení nebo nějaké zájmy. To vše pomáhá uvolnit mysl a podpořit celkovou pohodu.

  • Vhodná strava a se správnými živinami

Na regulaci hmotnosti má vliv konzumace vyvážené a výživné stravy. Do jídelníčku zařaďte větší množství ovoce a zeleniny, celozrnných produktů, bílkovin a zdravých tuků. Omezte příjem zpracovaných potravin, sladkých pochutin a nápojů s vyšším obsahem kalorií.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button