Zdraví

Chcete vyčistit svoje játra? Zařaďte do jídelníčku tyto potraviny

Játra patří, v našem těle, mezi velmi důležité orgány. Mají na starosti důležité funkce, které jsou spojovány s dobrým trávením, metabolismem a ukládáním živin. Také podporují imunitu. Kromě toho vylučují chemické látky, které potřebují jiné části našeho těla. Podporují správné složení krve, zapojují se do odstraňování toxinů z krve a zastávají celou řadu dalších důležitých funkcí.

Játrům můžete, pro jejich zdraví a správné fungování, pomoci přirozenou cestou tím, že do jídelníčku zařadíte potraviny s pozitivním vlivem na játra.

TOP potraviny pro očistu jater

Česnek – podporuje aktivaci enzymů v játrech. Tyto enzymy pomáhají odstraňovat z těla škodlivé toxiny. Očistu jater podporují allicin a selen v česneku obsažené. Kromě toho chrání játra proti poškození toxickými vlivy. Česnek pomáhá snižovat hladinu škodlivého cholesterolu. Ten přetěžuje játra a zpomaluje jejich aktivitu. Ideální je, pokud konzumujete denně alespoň dva stroužky syrového česneku. Také jej můžete přidávat do různých pokrmů.

Červená řepa – obsahuje velké množství rostlinných flavonoidů a také betakaroten. Tyto sloučeniny podporují lepší fungování jater. Navíc červená řepa přirozeně čistí krev. Řepu přidáte do jídelníčku jako salát nebo si z ní můžete připravit šťávu. Podpoříte tak pitný režim.

Zelený čaj pravidelné popíjení podporuje odplavování toxinů z těla. Katechiny v něm obsažené stimulují lipidový katabolismus v játrech, tím brání hromadění tuků. POZOR – doporučují se maximálně tři šálky denně.

zelený čaj

Avokádo – obsahuje sloučeniny, které z jater odstraňují škodliviny a podporují jejich správné fungování. Vyšší obsah mononenasycených tuků pomáhá snižovat vysokou hladinu škodlivého cholesterolu.

Jablka – jsou dokonalým zdrojem zdravé vlákniny. Ta podporuje odstraňování toxinů z trávicí soustavy a škodlivého cholesterolu z krve. Tím ulevuje namáhaným játrům. Toxiny odstraňuje i kyselina jablečná, kterou jablka také obsahují.

Brokolice – obsahuje sloučeniny, které podporují vyplavování karcinogenních látek a dalších toxinů z jater. Vyšší obsah vlákniny podporuje trávicí procesy. V brokolici naleznete také vitamín E, který pro játra funguje jako důležitý antioxidant.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button