HubnutíZdraví

Chcete spálit kalorie během chvilky? Vyzkoušejte tato cvičení

Že pohyb je zdravý, to ví každý z nás. Odborníci na zdraví a zdravý životní styl jej doporučují alespoň 3x týdně. Chcete-li si udržet zdraví a štíhlou postavu, postačí vám k tomu pravidelně pouhých 30 minut. Tyto sporty nejsou zas tak nároční a pomohou vám spálit velké množství kalorií během chvilky.

Silový trénink

Tento druh cvičení využívá zátěž, pohybujete se v nižší tepové frekvenci a důležité jsou i pravidelné přestávky. Jeho cílem je zvýšit sílu, posílit nervový systém, spálit kalorie a časem i budovat svalovou hmotu. Kromě toho pomáhá tvarovat tělo. Během půlhodinového cvičení zvládnete posílit 1-2 svalové partie.

Chůze nebo běh

Ideální volba pro ty, kdo dávají přednost venkovním sportovním aktivitám. Jedná se o přirozenou formu pohybu, ke které potřebujete pouze vhodné oblečení a vhodnou obuv. Optimální tempo si volíte dle svých možností a potřeb.

Plavání

Tento druh pohybu je velmi šetrný. Pomáhá posilovat tělo, ale díky nadnášení vodou nezatěžuje kloubní soustavu. Ideální je plavat bez přestávky. Pokud teprve začínáte, nepřetěžujte se, zvolte si menší časové intervaly a postupně je zvyšujte.

jízda na kole

Jízda na rotopedu nebo na kole

Ideální volba pro všechny, kdo mají nějaké to kilo navíc. Ani tento pohyb nezatěžuje kloubní systém a postačí se mu věnovat 3x týdně po výše zmiňovanou dobu. Vzhledem k tomu, že však nejvíce pracují dolní končetiny, je vhodné tento pohyb kombinovat s takovými sportovní aktivitami, které zapojí i končetiny horní a svaly trupu. Může to být třeba kruhový trénink.

Cvičení ve fitness centrech

Tady je ideální volbou třeba H.E.A.T. nebo TRX. Jedná se o cvičení na speciálních druzích přístrojů. U H.E.A.T. cvičíte na speciálním mechanickém pásu. TRX jsou závěsné systémy soustřeďující se na univerzální funkční cvičení.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button