Spolupráce

Blíží se ekonomická krize? Vsaďte na studium MBA

Současná situace ohledně koronaviru otřásá světem a ekonomové se svorně shodují, že ekonomická krize na sebe nenechá dlouho čekat? Jak se tedy co nejlépe připravit a upevnit svou pozici na trhu práce? Odpověď je jednoduchá – nikdy se nepřestaňte vzdělávat. A pokud na sobě chcete pracovat opravdu efektivně, pak byste měli zvážit studium MBA.

MBA jako nový impuls pro vaši kariéru

Pokud se opravdu zaměříme na získávání znalostí, kterých dnes ve firmách váží nejvíce, dřív nebo později narazíme na zkratku MBA neboli master of business administration. Tento titul magisterského vzdělání je na západě už několik desetiletí považován za standard pro dobrého manažera a během posledních let se těší velké pozornosti i v Česku.

Tato forma vzdělání se konkrétně zaměřuje na širokou škálu manažerských znalostí a dovedností – jedním dechem je ale potřeba dodat, že ambice absolventů určitě nejsou omezeny právě jen na tyto pozice. Tyto schopnosti a vědomosti se totiž samozřejmě dobře hodí úplně všem, kteří se pohybují ve světě obchodu.

Studium založené na praxi

Jednou z institucí, které se u nás této formě vzdělání věnují, je pražská Cambridge Business School. Přednášejí zde přední kapacity v jednotlivých oblastech a vše je zaměřeno zejména na praktické uplatnění.

Standardní délka studia je jeden rok. Aktuálně pak máte na výběr z celkem 14 studijních programů. Jejich výuka probíhá standardně v češtině (krom jednoho v angličtině), vítána je ale samozřejmě i účast studentů ze Slovenska. Za všechny můžeme zmínit třeba program Management Soft Skills, ve kterém se studenti naučí tzv. měkkým dovednostem – tedy umění jednat se zákazníky i kolegy a efektivní komunikaci celkově.

Rozvrh i pro ty nejvytíženější z vás

Že máte diář nabitý k prasknutí? Není se čeho bát, na Cambridge Business School se studenti schází pouze čtyřikrát do roka. Jinak studujete z pohodlí domova nebo kanceláře. Veškeré výukové materiály jsou totiž zpřístupněny online.

Zaujalo vás studium MBA na Cambridge Business School? Přihlásit se můžete už nyní. Nečekejte až vás krize předběhne.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button