Zdraví

Ananas – lahodné způsoby, jak si vychutnat toto šťavnaté ovoce

Ananas patří, se svou osvěžující chutí, mezi chutné kousky letního ovoce. Nabízí dokonalé letní osvěžení. Dodá dávku tropické chuti a celou řadu tělu prospěšných látek. Můžeme je upravit různými způsoby a vykouzlíme tak celou řadu chutných pokrmů. Navíc udržíme svoje tělo hydratované, podpoříme hubnutí a zdravé trávení.

Salsa

Ananas pokrájíme na kousky a zkombinujeme s nakrájenými rajčaty, červenou cibulí, jalapeňos, koriandrem, šťávou z limetky a špetkou soli. Salsa je ideální volbou ke grilovanému masu, hlavně k rybám nebo ke kuřecímu masu.

Smoothie

Velmi chutnou kombinaci představuje ananas a kokosové mléko. Přidat můžeme baby špenát a banány. Takto zkombinované smoothie je nejen chutné, ale i plné vitamínů a minerálů a je to dokonalá letní a osvěžující pochoutka.

Grilovaný ananas

Oloupaný ananas nakrájíme na silnější pláty a necháme na grilu dokud se nevytvoří stopy po grilování. Teplo podpoří karamelizaci přírodních cukrů a zesílí sladkost. Grilovaný ananas je ideální jako příloha k masu, do burgerů nebo může tvořit součást ovocných či zeleninových salátů.

Nanuky

Vzhledem k tomu, že ananas je sám o sobě sladký, nemusíme do pyré přidávat žádný cukr. Postačí ananas rozmixovat a vlít do formiček na nanuky. Pro texturu můžeme přidat kousky ananasu.

Špízy Teriyaki

Na špejle pro špízy napícháme kousky oloupaného ananasu, papriky a proteinu (kuřecí maso, krevety nebo tofu). Pokapeme omáčkou teriyaki a grilujeme nebo pečeme. Získáme lahodný letní pokrm.

Sorbet

Oloupaný ananas nakrájíme na kousky, které necháme zmrznout. Následně je rozmixujeme s malým množstvím kokosové vody nebo ananasové šťávy. Výsledkem bude osvěžující sorbet, který nás osvěží během horkých letních dnů.

Džus

Kousky ananasu rozmixujeme. Můžeme přidat malé množství medu. Vzniklé pyré přepasírujeme přes velmi jemné sítko nebo přes plátýnko. Oddělíme tak šťávu od dužnaté části ananasu. Přidáme malé množství ledu a máme vynikající ovocný džus bez jakýchkoli konzervantů a dalších umělých přísad.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button