Babské radyNezařazenéPřírodní léčba

Ajurvédské metody, jak zvýšit hladinu energie

Kvůli nabitému programu a neustálému stresu máme tendenci lehce se unavit. Bez ohledu na to, jak lákavý je večerní program, jednoduše už nemáme sílu vstát z gauče a raději se brzy odebereme do postele. Jsme vyčerpaní a bez energie a je pro nás těžké se na cokoli soustředit. Jsme neustále ospalí a unavení. Podle ajurvédy je únava způsobena nadužíváním, zneužitím nebo nevyužitím mysli, emocí a těla. Naštěstí má ajurvéda osvědčené metody, jak zvýšit hladinu energie.

Nezastavuj se

Vaše tělo by se mělo neustále hýbat. Lidé vedou sedavý styl života, sedí celý den na jednom místě a okrádají se tak o energii. Ajurvéda doporučuje občas se projít a nesedět neustále u počítače. Vynikající je také například popracovní jóga.

Abhyanga

Energie může být probuzena také prostřednictvím masáže, kterou dopřejete sami sobě. V ajurvédě se jí říká Abhyanga. Tato masáž může uvolnit skryté zásoby energie a vitality. Tradičně se provádí pomocí bylinných olejů, které se natřou na celé tělo včetně obličeje, nohou i hlavy. Když dopřáváte sami sobě masáž, vaše tělo uvolňuje potřebnou energii a chemické látky, které zvyšují krevní oběh a bdělost.

Zdravá strava

Nejezte během chůze a nenechte se rozptylovat intenzivními rozhovory, televizí, ani dalšími úkoly. Vždy jezte v klidu, soustředěně a na pohodlném místě. Žvýkejte pomalu a důkladně. Jezte potraviny s patřičnou vděčností. Potom bude vaše trávení jednoduché a zdravé.

Očista

Detoxem pomáháte tkáním k obnově. Podle ajurvédy můžete provádět očistný půst jednou za 2-3 týdny a také konzumovat pepřovou limonádu celý týden jednou za půl roku. Díky pravidelným očistám se navýší energie ve vašem těle a tkáně se budou obnovovat, neboť nebudou napadané škodlivými toxiny.

Dopřejte svému tělu řádnou hydrataci

Naše tělo obsahuje 60 až 80 % vody. Adekvátní příjem vody je nezbytný pro dostatek energie. Je velmi důležité konzumovat teplou vodu a ne studenou, aby se zabránilo narušení dóš. Popíjejte horkou vodu celý den s tím, že nejméně byste měli vypít1,5 litru, přičemž množství se zvyšuje s vaší váhou.

Konzumujte potraviny, které podpoří vaši energii

Nejrychlejším způsobem, jak navýšit vaší hladinu energie je konzumace správných potravin. Mezi ně patří především ořechy a ořechová másla, sezamová semínka a zelenina, jako je například kapusta, špenát, mrkev apod. Vhodné jsou také tuky, například kokosový nebo olivový olej. V neposlední řadě sem patří tzv. komplexní sacharidy, jako je oves, ječmen, quinoa.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button