PohybPřírodní léčbaZdraví

8 způsobů, jak ulevit od bolesti krku

Pracujete dlouho do noci na počítači? Často usínáte u televize v nepřirozené poloze? Ať už tak či onak, jistě čas od času pociťujete ztuhlost kloubů nebo bolest v oblasti krku, ramen a zad. V tomto článku se dozvíte několik triků, jak uvolnit zatuhlé svaly a ulevit jim od napětí. Některé z nich můžete provádět přímo ve své kanceláři ještě předtím, než si zajdete do lékárny pro chemické pilulky.

Horká voda

Tento jednoduchý tip můžete vyzkoušet kdekoli. Stačí použít hadřík namočený do horké vody a přiložit jej na bolavou oblast. Horká voda pomáhá zvýšit krevní oběh a přinese vám jistě úlevu. Někteří lidé dávají přednost studeným zábalům. Vyzkoušejte oba, abyste zjistili, který vám vyhovuje více.

Masáže

Zeptejte se partnera, kamarádky nebo si zajděte k terapeutovi, aby vám namasíroval tzv. trapezius, což je oblast od spodní části lebky až k ramenům. Masáž uvolní svaly a pomůže jim relaxovat. Ujistěte se však, že masáž není příliš drsná.

Otáčení hlavou

Nadechněte se, zatímco zakloníte hlavu a vydechněte při současném snížení brady k hrudníku. Kružte hlavou po směru hodinových ručiček 7 až 8 krát. Opakujte na opačnou stranu. Cviky provádějte velmi jemně, vaším cílem je uvolnit svaly, ne je ještě více zatížit. Pravidelný pohyb pomáhá svalům, aby zůstaly silné.

Cvičení s rameny

Vypněte ramena dopředu a dozadu. Spojte ruce a zvedněte je nad hlavu. Podívejte se před sebe, a ze sedu se vytáhněte se zdviženýma rukama vzhůru. Vydržte po dobu jedné minuty a uvolněte. Poté opakujte. Všechny zádové cviky provádějte k hranici bolesti, nikdy ne za. Nejlépe se obraťte na chiropraktika, aby vám ukázal několik jednoduchých cviků, které jsou pro vás nejvhodnější.

Vyhýbejte se „škodlivým“ pozicím a aktivitám

Snažte se co nejvíce vyhýbat jízdě v autě, zvedání těžkých břemen a sezení. Tyto pozice namáhají krk a ramena ze všech nejvíce. A jestliže máte sedavé zaměstnání, nezapomeňte jednou za několik desítek minut provést cviky na protažení.

Vyzkoušejte „uzdravující“ potraviny

Hořká čokoláda obsahuje flavonoly, což jsou sloučeniny, které přispívají ke zlepšení průtoku krve unavenými svaly. Také borůvky, granátová jablka, dýňová semínka nebo zázvor vám mohou pomoci díky svým protizánětlivým vlastnostem.

Nestyďte se odpočívat

Vezměte si den volna. Běžte domů a odpočiňte si u oblíbeného filmu a poté se jděte projít. Ujistěte se také, že spíte na nízkém a pevném polštáři a tvrdší matraci, neboť i spánek je velmi důležitý pro zdraví zad a krku.

A jestliže vám nezabere žádné z těchto doporučení, kontaktuje svého lékaře, neboť bolest může být také důsledkem některých vážnějších zdravotních problémů.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button