HubnutíJídlo a receptyKrásaNezařazenéPohybPřírodní léčbaZdraví

8 potravin, které maximalizují výsledky vašeho cvičení

Chcete zůstat fit? Zaměřte se na dva nejdůležitější faktory – na správné cvičení a zdravou stravu. Ať už chcete mít krásně vytvarované tělo nebo prostě jen zůstat fit, výživa je nezbytná, neboť pokud se správně nestravujete, cvičení nebude zdaleka přinášet výsledky, které byste si přáli. Cítíte po tréninku málo energie a dochází vám dech? Jste unaveni už během cvičení? Odpověď hledejte ve změně stravovacích návyků. Níže je uvedeno 8 nejlepších potravin, které vám pomohou maximalizovat vaše cvičební úsilí.

Potraviny, které vám pomohou zlepšit výsledky vašeho cvičení:

Vejce

Vejce jsou zdrojem kompletních vaječných proteinů, které pomáhají před i po cvičení, aby byly vaše svaly schopné regenerace a vaše tělo zůstalo svěží po celou dobu tréninku i po něm.

Ovesné vločky

Ovesné vločky jsou skvělým zdrojem sacharidů, které jsou důležité pro růst svalů a snižování tělesného tuku. Také vám pomohou udržet si při cvičení dostatek energie. Každá šálek ovesných vloček poskytuje 11 gramů bílkovin. Rozmixujte je s rostlinným mlékem na hustou pastu a smíchejte s jablečným pyré.

Kuřecí prsa

Kuře je výborným zdrojem bílkovin, které jsou nezbytné pro každého člověka, který pravidelně cvičí. Dodávají energii a zabraňují únavě, také pomáhají k regeneraci a výstavbě svalů.

Voda

Myslíte, že během cvičení musíte nutně pít sportovní nebo energetický nápoj? Kdepak, stará dobrá voda bude bohatě stačit. Ujistěte se, že dostatečně hydratujete a únava se vám vyhne.

Burákové máslo

Arašídové máslo je skvělou zásobárnou bílkovin. Mažte si jej třeba na toast a přidejte tak do svého jídelníčku další extra porci bílkovin – téměř 8 g na 2 polévkové lžíce. Burákové máslo však můžete použít i do smoothies či domácích sušenek.

Černá káva

Černá káva s kokosovým olejem je skvělý způsob, jak zhubnout, pokud jste na ketogenní dietě. Pokud jste na nízkotučné dietě, můžete vynechat kokosový olej a jednoduše pít černou kávu, která vám poskytne přírodní kofein, který zabraňuje bolestem hlavy po intenzivním tréninku. Stále však mějte na mysli, že všeho moc škodí a u černé kávy to platí dvojnásobně, navíc při jejím pití musíte zvýšit příjem vody, neboť dehydratuje.

Ryby

Ryby, zejména losos, jsou ideální pro ty, kteří posilují. Losos obsahuje velké množství bílkovin, ale také zdravé a protizánětlivé omega-3 masné kyseliny. Tyto základní živiny napomáhají obnově vašich bolestivých a zanícených svalů, a dokonce zvyšují jejich pružnost a sílu.

Vlašské ořechy

Jedna čtvrtina šálku vlašských ořechů vám dodá asi 4, 5 gramů bílkovin, nemluvě o extra porci draslíku, který je skvělý na srdce a energizujícího hořčíku. Jezte je syrové nebo přidávejte do omáček, smoothies a salátů.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button