Babské rady

7 skvělých způsobů použití hydroxidu hořečnatého: „Milk of magnesia“

Mnoho lidí nejspíš nezná blahodárné vlastnosti hydroxidu hořečnatého. Tento „bílý zázrak“ má mnoho báječných účinků na pleť a tady je sedm způsobů, jak ho použít a vyzkoušet některé z nich:

Různé způsoby využití hydroxidu hořečnatého

  1. Na zlepšení žaludeční kyselosti a jako projímadlo: Tohle je hlavní funkce hydroxidu hořečnatého. Je ideální, pokud se po jídle cítíte nafouklí. A je skvělý na zácpu.
  2. K odstranění nadměrného pocení: Nahraďte svůj obvyklý deodorant hydroxidem hořečnatým a používejte jej v podpaží, před obléknutím nechte zaschnout. Dělejte to každý den po dobu jednoho až dvou měsíců.
  3. Na zlepšení a vyčištění pleti: V otázce krásy se používá k vyčištění pórů. Nanáší se před make-upem – rozetřete po celém obličeji a necháte působit deset minut nebo dokud nezaschne, potom opláchnete vodou. Pomáhá uzavřít póry a reguluje mastnotu pleti, aniž by vysušoval vaši pokožku. Opakujte tento postup každé ráno a před spaním.
  4. Na zesvětlení v oblasti intimních partií: Skvělý zesvětlovač nejen v oblasti stehen, ale i do podpaží, na lokty nebo kolena. Smíchejte polovinu šálku hydroxidu hořečnatého s polévkovou lžící kypřícího prášku do pečiva a citrónové šťávy. Naneste na cílovou oblast před tím, než půjdete spát. Nechte působit přes noc a následující ráno opláchněte vodou. Dělejte to každý den po dobu jednoho týdne a na začátku druhého týdne zpozorujete výsledky.
  5. Na odstranění lupů a odmaštění vlasů: Je dobrý na řízení nadměrné mastnoty a odstraňování lupů. Smíchejte šálek hydroxidu hořečnatého a polévkovou lžíci soli a citrónové šťávy. Naneste pouze na pokožku hlavy a nechte působit dvacet minut, během této doby hlavu masírujte. Poté si umyjte hlavu jako obvykle.hydroxid
  6. Na zklidnění podrážděné pokožky: Je ideální na podrážděnou dětskou pokožku. Naneste na podrážděnou oblast a nechte zaschnout, než dítěti nasadíte plenu. Zklidňuje a předchází podráždění, které může způsobit právě plínka. Dospělí jej mohou použít také po voskování, naneste na depilovanou oblast a nechte působit deset minut, potom opláchněte horkou vodou.
  7. Na léčení popálenin: Docela účinný je na zklidňování popálených oblastí na kůži. Pro toto použití musí být vychlazený. Před použitím dejte do lednice.

Hydroxid hořečnatý je velmi levný a získat ho můžeme snadno. Využijte všech pozitivních výhod, které nabízí, a udělejte z něj svého kosmetického spojence.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button