Zdraví

7 domácích prostředků na boj s kopřivkou

S kopřivkou se, během svého života, setkal alespoň jednou určitě každý z nás. Objevuje se jako alergická reakce na konzumaci některých potravin, po bodnutí hmyzem, po užívání některých léků, při nadměrném stresu. Velmi nepříjemným projevem je svědění nebo pálení kůže. Někdy kopřivka zmizí za krátkou dobu, jindy přetrvává a způsobuje nám tak diskomfort. Existují domácí prostředky, které mohou s kopřivkou pomoci.

list aloe

Vyzkoušejte tyto prostředky

  1. Aloe Vera – má hojivé, zklidňující a protizánětlivé vlastnosti. Ty mohou pomoci pokožku zklidnit a podpořit tak její rychlejší hojení. Postačí na postižená místa nanést gel z Aloe Vera a nechat působit.
  2. Kokosový olej – má protizánětlivé a analgetické vlastnosti. Může pomoci snížit podráždění pokožky a svědění, které kopřivka způsobuje. Naneste kokosový olej na postižené místo a nechte působit 20 minut.
  3. Tea tree olej – vykazuje silné antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. Může pomoci snížit otok, který způsobuje kopřivka. Připravte si 1 lžíci nosného oleje (jojobový, mandlový) a do ní nakapejte několik kapek Tea tree oleje. Dobře promíchejte, mírně zahřejte a naneste na postižená místa.
  4. Jedlá soda – koupel s obsahem jedlé sody zmírňuje svědění. Připravit si můžete také hustou pastu z jedlé sody a vody a nanést ji na postižené místo. Nechte působit 10 minut.
  5. Kurkuma – kurkumin v tomto koření obsažený zmírňuje svědění. Opět si připravte pastu, kterou nanesete na postižená místa a necháte působit, dokud nezaschne.
  6. Epsomská sůl – koupel ve vodě s Epsomskou solí zmírňuje záněty a zklidňuje pokožku. Postačí přisypat do koupele 1-2 šálky soli a užívat si lázeň po dobu 15-20 minut.
  7. Zelený čaj – je bohatý na polyfenoly, které mají protizánětlivé vlastnosti.

Všechny výše jmenované prostředky jsou snadno dostupné.

Zdroj náhledových obrázků: Piaxabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button