Zdraví

Díky prstům na nohou poznáte případné problémy se srdcem

Chcete zjistit, zda vaše srdce pracuje správně? Pak rozhodně vyzkoušejte následující tip. Skupina odborníků se totiž po dlouhou dobu snažila odpovědět na tuto otázku pomocí různých znaků našeho těla. A odpověď je nyní na světě..

Dotkněte se konečků svých prstů u nohou. Pokud je ještě stále schopné vaše tělo tohoto úkonu, je to dobrá známka toho, že máte stále zdravé srdce. Ovšem je v tom malý háček – důležitá je poloha tohoto cviku.

Nedávná studie, zveřejněná v časopise na toto téma vysvětlila, že při testování jednoho z prvků těla (tedy v tomto případě prstů u nohou) může člověk zjistit, zda je jeho srdce zdravé či ne. Následující pokyny ukazují konkrétní postup tohoto cviku.

Spojitost flexibility a srdce

Sedněte si na podlahu, nohy mějte natažené před sebou, prsty na nohou mějte vzhůru. Poté zkuste natáhnout ruku a dotknout se špiček prstů u nohou s rukama nad hlavou. Pokud jste dostatečně flexibilní, zvládnete to, což zároveň znamená, že máte srdce ve výborné kondici.

V rámci tohoto pokusu přijala skupina lékařů z univerzity v Texasu, se svými kolegy z Japonska, 526 účastníků ve věku 20 až 83 let, které podrobila tomuto cviku. Jednoduchý test flexibility těla, a zároveň i srdce, za doprovodu informací o zdravotním stavu účastníků, jako je měření krevního tlaku a srdeční činnosti ukázal, že lidé starší čtyřiceti let mají nepružné tepny. Osoby, které nemohly dosáhnout na špičky svých prstů u nohou, měly ztuhlé cévy, a tudíž zvýšené riziko srdečních onemocnění. Účastnící, kteří v tomto jednoduchém testu neuspěli, zároveň potvrdili, že zaznamenali problémy se svým srdcem, které však paradoxně zanedbávají ku svému vlastnímu ohrožení života.

Japonský doktor Yamamoto řekl, že pokud se můžeme dotknout prstů, zatímco sedíme zcela rovně, pak pracuje naše srdce správně. V opačném případě je žádoucí navštívit kardiologa. Ovšem pozor, ne vždy samozřejmě musí špatně provedený cvik znamenat nutné problémy se srdcem, ovšem prevence je prevence.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button