Zdraví

12 měsíců změn k lepšímu: Celoroční manuál pro vaše tělo

Změňte svůj život k lepšímu, stravujte se zdravěji, uvidíte výsledky…

 1. Leden – pijte více vody. Voda nám pomáhá hubnout. Odstraňuje toxiny z těla a naplňuje, takže nebudete mít potřebu hladu. Denně byste měli vypít alespoň 1,5-2 litry vody…
 2. Únor – snídaně je priorita! Studie ukázaly, že lidé, kteří ráno snídají, snadněji hubnou. Stačí každé ráno jedna miska s celozrnnými obilovinami a odtučněným mlékem a ovocem, anebo toast se sýrem s nízkým obsahem tuku…
 3. Březen – více spánku. Ukázalo se, že čtvrtina dospělých v USA trpí nedostatkem spánku. Spánek pomáhá vašemu tělu bojovat s nemocemi, nachlazením i chřipkou, snižuje riziko srdečních onemocnění a cukrovky. Minimálně osm hodin denně je tak opravdu důležité spát.
 4. Duben – pište si deník o tom, co jíte. Bude vás pak bavit, porovnávat změny. Navíc, když uvidíte na papíře, co jste spořádali, příště budete v množství ubírat a ubírat…
 5. Květen – procházejte se. Je to zdarma, nemá to limity, přijdete do kontaktu s lidmi i krásnými místy. Procházejte se patnáct až třicet minut denně. Vyčistíte si hlavu a budete mít potřebný pohyb.
 6. Červen – jezte ovoce a zeleninu. Tady není co zkazit, navíc vás ovoce ochrání před mnoha nemocemi, dodá vitamíny i zasytí, aniž byste nutně museli přibírat na váze.
 7. Červenec – změňte velikost svých porcí. Hlad má velké oči, znáte to.
 8. Srpen – jezte méně masa. Nemusíte se masa vzdát úplně, ale zkuste jej zkorigovat na 2x týdně. Značně se uleví vašemu organismu a krásně se pročistíte. Nakonec pak sami poznáte rozdíl s a bez masa… Vzdáte-li se červeného masa, předejte srdečním onemocněním i rakovině.
 9. Září – najděte si někoho, kdo s vámi bude chodit cvičit. Mít parťáka na cvičení je totiž motivace, proč  vůbec vylézt z domu. Pokud budete vědět, že na vás někdo čeká, že s vámi někdo počítá, že máte zaplacenou permanentku, donutí vás to zvednout zadek z gauče. A je to opravdu třeba. Člověk čím více stárne, tím více pohybu potřebuje. Je to smutné a náročné, ale je to tak.
 10. Říjen – užívejte si jídlo. Nehoňte se u oběda. Vše má svůj čas, je nutné pomalé konzumování jídla, jeho řádné rozpracování v ústech, než se dále dostane do organismu. Čím pomaleji jíme, tím rychleji se naše tělo zasytí, protože má čas na uvědomění si příjmu potravy. Naházet do sebe kousky řízku, to tak akorát vede k nevolnosti…
 11. Listopad – zpřetrhejte kontakt s lidmi a odpočiňte si. Jak se chcete uvolnit u telefonu, emailů, faxů a podobné techniky, to prostě nejde. Je třeba pravidelně  relaxovat se svými blízkými, občas se odpojit od světa techniky. V opačném případě se dostavuje chronická únava, deprese a podobné civilizační nemoci.
 12. Prosinec – nevynechávejte jídla. Jíst se má 5x denně v malých porcích, to je staré pravidlo. Rozhodně úmyslně neopomíjejte snídaně  nebo obědy z důvodu nedostatku času. Na vše si lze udělat čas. Především na sebe sama – to je priorita.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button