Babské rady

10 symbolů ve vašich snech, které byste neměli ignorovat

Carl Jung, psychoterapeut z 19. století, vysvětluje, že hledění do snů nám otevírá dveře do duchovního světa.

Nedávno tým vědců z laboratoře výpočetní neurologie z Kjóta v Japonsku zkoumal mozkové skeny, aby zjistil vizuální obraz snů. Vědci dospěli k závěru, že všichni vidíme naše sny přesně jako bdělý svět. Abychom mohli analyzovat naše sny, musíme studovat, jak se podílíme na každodenních činnostech. Největší otázkou je – jsou naše sny vizuální znázornění vizuálních podnětů, které vnímáme během dne nebo jsou vedeny jiným způsobem. Co znamenají symboly, o kterých sníme? Jsou to nějaké zprávy?

Nabízíme význam některých symbolů

Smrt

Obvykle symbolizuje ukončení něčeho, nejpravděpodobněji ega. Smrt může také znamenat zánik úzkosti, hněvu nebo ideálu, myšlenky a obvykle následuje vznik myšlenky jiné.

Podle symboliků může být smrt reprezentací nějakého psychologického aspektu a velkých emočních změn.

Těhotenství

Snít o tom, že jste těhotná, znamená rozvoj a osobní růst nebo vztah k budoucím projektům a touhám. Pokud sníte, že jste těhotná často, zeptejte se sama sebe – co se snažíte splnit? Objevila se před vámi nějaká možnost?

Nahota

Snění o své nahotě nebo jiných nahých může být spojeno se strachem z vystavení. Tyto sny často představují „nahou pravdu“ nebo situaci nelegální, ztrátu úcty. Přijetí nahoty znamená také přijmout nedokonalosti a nedostatky.

Létání

Pokud ve svých snech létáte, jste ambiciózní. Zeptejte se, kam směřujete. Co děláte se svým životem, máte problémy někam svůj život směrovat?

Létání představuje svobodu a schopnost překonat jakoukoli překážku.

Vodopády

Sny o vodopádu znamenají váš emoční stav , stejně jako čistotu. Vodopády jsou silné znamení, které představuje nový začátek. Pokud se vám zdá o vodopádu, snažte se upamatovat, jestli je na pláži nebo v tmavé džungli a ptejte se sebe sama, jak vnímáte vaše překážky.

Zuby

Zuby obvykle symbolizuje stárnutí, ale mohou také představovat něco, co musí vyjít na světlo (pokud vám ve snu zuby trhají) nebo strach a úzkost (pokud jsou zuby zkažené).Snění o padajících zubech symbolizuje stresující situaci, strach ze ztráty, nedostatek moci ve vašem vztahu nebo skryté lži.

 Oheň

Snění o ohni může mít různé významy a záleží na kontextu. Pro příklad , pokud se vám zdá sen o hraní si s ohněm, je to symbol varování, když vidíte oheň na dálku, znamená to transformaci nebo touhu. Někdy snění o ohni může znamenat potlačovaný hněv.

Domy

Domy ve snech znamenají vás a různé aspekty vaší osobnosti. V závislosti na typu domu nebo místnosti se výklad může lišit. Domy ukazují na bezpečnost a pohodlí – podkroví symbolizuje skryté a potlačené vzpomínky, zatímco suterén označuje nevědomí. Pokud vidíte ve svých snech domy často, zeptejte se sami sebe, zda se staráte o své tělo a jak se vnímáte ve vnějším světě.

Peníze

Snění o penězích symbolizuje naši hodnotu a naše štěstí, je o tom, jak vnímáme sami sebe. Peníze také symbolizují strach ze ztráty a odborníci tvrdí, že peněžní sny se týkají jádra našich emocí vůči finanční stabilitě , která je velkou součástí našeho života. Pokud sníte o penězích, pravděpodobně to ukazuje ztrátu práce či dluhy.

Cizoložství

Sny o cizoložství symbolizují potlačenou sexuální touhu, stejně jako opuštění a strach, sebehodnotu a přijetí problematického vztahu. Pokud sníte o cizoložství, zeptejte se sami sebe – bojíte se toho, že ztratíte svého partnera? Jste nešťastní? Jak se cítíte v sexu?

Jak můžete vidět, sny jsou epizodické reprezentace našich životů a mohou být analyzovány různými způsoby. Každý sen se vztahuje k osobě, která ho sní, a výše uvedené příklady jsou jen hrstka ze symbolů snů, které můžete zažít. Naše tělo, mysl a duch jsou vzájemně propojené a způsob, jakým o sobě smýšlíme, hraje v našem spánku velkou roli…

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button