Jídlo a receptyNezařazenéZdraví

Co znamenají „nezdravé chutě?“

Nutně potřebujete nějakou sladkost? Dychtíte po balíčku M&M? Nebo se v noci plížíte do lednice pro kopeček zmrzliny? Přemýšleli jste někdy o tom, kde se všechny ty náhlé nezdravé chutě berou? Navštěvují vás v nečekanou dobu, uprostřed práce, při sprše nebo po velkém jídle. Proč tomu tak je?

Myslíme si, že když máme chuť na koblihy, tak to prostě znamená, že naše tělo potřebuje více koblih. Ale zdá se, že to není tak jednoduché.

Nezdravé chutě a hlad jsou dvě odlišné věci

Hlad je mechanismus přežití, který vysílá náš mozek, že tělo potřebuje energetické vstupy. Touha po určitém jídle je jiná. Podle různých výzkumů je tato chuť na určitou specifickou potravinu běžným jevem napříč všemi kulturami a společnostmi.Naznačuje, že vaše tělo postrádá nějaké klíčové živiny. Váš mozek vám na základě předchozích zkušeností a historie dá signál, že chce potravinu, která obsahuje typ živiny, které vaše tělo potřebuje. Můžete mít chuť na koblihy, hranolky, hamburger nebo steak. Co však tyto chutě říkají o vašem těle?Přemožte na chvíli svou touhu a čtěte.

Máte-li chuť na čokoládu, vaše tělo má nedostatek hořčíku nebo jste ve stresu

Čokoláda je díky obsahu kakaa skvělým zdrojem hořčíku, a pokud na ni máte chuť, může to značit nedostatek tohoto minerálu. Hořčík je důležitá živina pro naše vlasy i pleť a jeho nedostatek může způsobovat závratě, svalovou slabost a nízký krevní tlak.

Dalším důvodem, proč tak milujete čokoládu je fakt, že spouští uvolňování serotoninu. Působí tedy jako přírodní antidepresivum, které váš mozek hledá, když nemáte zrovna nejlepší náladu.

Na pár kouscích čokolády není nic špatného, ale ujistěte se, že se jí nepřejídáte. Pokud je to možné, zvolte hořkou čokoládu, protože obsahuje méně cukru a vyšší obsah antioxidantů.

Máte stále chuť na slané? Jste buď dehydratovaní, nebo máte málo vápníku

Všichni jsme to zažili… Máme neodolatelnou chuť na hranolky od McDonalds nebo sníme na posezení celý pytlík chipsů. Chuť na slané může znamenat, že jste dehydratovaní nebo ještě hůře, máte málo vápníku.

Konzumace slaných potravin dává vašemu tělu iluzi, že má dostatek vápníku. Jakmile tato iluze přejde, začne vaše chuť na slané znovu a trávením slaného navíc spotřebuje vaše tělo více vody, než je obvyklé. A bludný kruh pokračuje.

Místo toho, abyste si zajeli do KFC ve tři hodiny ráno, snažte se do svého jídelníčku zahrnout potraviny s vysokým obsahem vápníku, jako je tmavá listová zelenina či kvalitní mléčné výrobky.

Toužíte-li po cukroví, kolísá hladina cukru v krvi

Touha po cukru znamená, že vaše tělo má nedostatek chromu. To je minerál, který pracuje společně s inzulinem a reguluje hladinu cukru v krvi. Pustíte-li se do čokolády a cukrovinek, vše bude ještě horší.

Abyste zastavili touhu po sladkém, doporučují se potraviny s nízkým glykemickým indexem, protože hladinu cukru v krvi zvyšují pomalu a konzistentně. A do té doby můžete své chutě léčit pomocí ovoce.

Chuť na červené maso značí nedostatek železa

To není příliš překvapivé. Červené maso obsahuje velké množství železa a náhlá touha po něm může indikovat jeho nedostatek. To se často stává ženám, které menstruují nebo jsou těhotné. Pokuste se do svého jídelníčku zahrnout více červeného masa a listové zeleniny, jako je kapusta a špenát, které příjem tohoto prvku zvýší.

 

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button