HubnutíZdraví

Zjistěte, co se děje ve vašem těle, když pijete kávu na lačný žaludek

Káva patří mezi nejoblíbenější nápoje na světě a mnoho lidí si bez ní svůj život už ani nedokáže představit. Neustálé dohady, zda je káva zdravá či jestli si její konzumací akorát způsobíte zdravotní problémy, jsou dokola opakovaným tématem. Faktem ale je, že má káva významný přínos pro lidský organismu, avšak pouze tehdy, je-li konzumovaná s mírou.

kávaProkázané antioxidanty v kávě se ukázaly jako skvělou prevencí proti rakovině tlustého střeva. Antioxidanční vlastnosti kávy pocházejí z kyseliny chlorogenové. Ale i přes tuto skvělou vlastnost odborníci varují před konzumací kávy před jídlem či na lačný žaludek.

Kávu zásadně po jídle

Jeden šálek černé kávy stimuluje vylučování kyseliny chlorovodíkové v trávicím systému a proto je doporučována lidem, kteří mají problémy s trávením proteinů. Tyto proteiny nedokáží strávit úplně a tak způsobují například otoky, podráždění či zánět slepého střeva.

Takže jeden šálek kávy vám spíše prospěje, ovšem dopřejte si jej asi hodinu po jídle. Pokud rádi kávu pijete ráno, snězte předtím alespoň krajíc chleba nebo jí zmírněte mlékem či máslem. Jak jsme uvedli výše, káva způsobí vylučování kyseliny a pokud nebude mít kyselina co trávit, bude velmi dráždit žaludek.

kávaKombinace kávy s mlékem či cukrem je vám jistě velmi známá. Možná vás asi zarazilo přidání másla do kávy. Možná si říkáte, že to změní chuť kávy a vám to nebude chutnat. Ovšem jednu lžičku másla v kávě ani nepocítíte. Pokud tedy nemáte po ránu chuť vstávat dříve, abyste si dopřáli snídani, ale bez ranního kafe se neobejdete, vyzkoušejte do něj přidat 2 lžičky másla. Tato kombinace vám poskytne dostatek energie až na šest hodiny a dokonce podpoří hubnutí. Poslední studie navíc dokázaly, že zdravé tuky obsažené v másle dokáží zlepšit koncentraci a snižují riziko vzniku srdečních chorob, zánětů a poruch mozku.

Neustálé řeči, že byste kávu měli omezit a nebo jí dokonce úplně vynechat, hoďte za hlavu. Z každodenního pití kávy strach nemějte, je zdravá, ale nezapomínejte, že na lačný žaludek se nehodí.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button