Přírodní léčbaZdraví

Zjistěte, co dokáže udělat čerstvý česnek s vaším tělem

Česnek je pro naší kuchyni velmi typickou a často přidávanou surovinou do mnoha jídel. Někdo tvrdí, že silně zapáchá a někdo zase, že voní. Jisté je to, že umí jídlu dodat to správné aroma. Vůně česneku je ovšem jeho jedinou negativní stránkou.

česnekNa některých místech je dokonce považována konzumace česneku za neslušnou, a proto je k dostání jen jako doplněk stravy v lékárnách. Ale tyto doplňky jsou velmi málo účinné, někdy i bez jakéhokoliv účinku. Odborníci doporučují čerstvý český česnek, který přeplněný důležitými živinami a vitamíny. Pokud opravdu neustojíte jeho silnou vůni, petržel, máta či tymián ji dokážou snížit.

Česnek dokáže zlepšovat plno funkcí v našem organismu. Byl jednou z prvních plodin na světě, kterým byla oficiálně uznána schopnost léčit. Znáte ale všechny jeho přínosy?

Nejdůležitější přínos česneku

Adenosin obsažený v česneku umí zabránit vzniku krevních sraženin v cévách. Jeho organické složky, které obsahují síru, snižují hladinu cholesterolu a působí preventivně proti nádorovému onemocnění. Aminokyseliny snižují vysokou hladinu špatného cholesterolu v krvi a zvyšují hladinu potřebného cholesterolu.

česnekJeho schopnost rozšiřovat krevní cévy, zejména v oblasti hlavy, očí a nohou, umožňuje léčbu některých typů bolesti hlavy a bolestí způsobených v důsledku vzniku křečových žil u starších lidí.

Také dokáže snížit vysoký krevní tlak o 5-10%. Uvede do normálu zvýšenou srdeční frekvenci, zlepšuje funkci cév a krevního zásobování, což má za následek zlepšení srdeční činnosti se snížením rizika onemocněním trombózou. Zlepšuje trávení, žaludeční funkci a stimuluje funkci jater, ledvin a prostaty. Jeho antibakteriální účinky jsou známy již z dob starověku, a proto je vysoce účinným proti všem různým bakteriím a virům (léčí chřipku, zánět průdušek, kvasinková onemocnění aj.).

Česnek je lék na všechno. Dopřávejte si co nejčastěji v čerstvé formě a zlepšete tak své zdraví.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button