Zdraví

Ženské dny a co během nich (ne)dělat

Dámy, jste si vědomy, co byste neměly dělat v období svých dnů? Pokud si nejste zcela tak jisté, pojďte si o tom přečíst více.

Menstruační cyklus se u ženy dostavuje každý měsíc. Pokud se tak neděje, už je něco špatně. Může jít o vliv stresu, špatného stravování, ale můžete být rovněž těhotná.

O období menstruace se můžete cítit unavená. Bez síly, chuti do pohybu a rovněž můžete cítit potřebu izolace od okolí. To je vše v pořádku. Je přirozené, že v době, kdy se žena necítí fyzicky fit a může rovněž trpět nesnesitelnými bolestmi, vyžaduje pouze postel a koupelnu.

Během této doby nám však může být nepříjemný i jakýkoli styk s partnerem. Může jít o dotyky, ale také samotný sex. Může jít vůbec o přítomnost partnera. Nepsanou pravdou zkrátka je, že žena se cítí v této době podrážděná.

Co ale dělat skutečně nesmíme? V první řadě jde o nechráněný sex, který může vést nejen k těhotenství, ale také k nejrůznějšímu přenosu nemocí či bakterií. Není žádným tajemstvím, že zejména v tomto období je žena choulostivá na přenos infekcí.

Dále bychom i přes apetit neměly přeskakovat jednotlivá jídla. Nepřecpávejte se, ale ani neopomínejte snídani jen proto, že zrovna ráno máte ty největší menstruační bolesti. Jíst se musí pravidelně, a to zejména s ohledem na možné přibírání na váze.

Dále se vyhýbejte nezdravým potravinám, milovaným sladkostem či fast foodu. Tato jídla nám totiž snadno mohou nahradit zdravé stravování, a my tak můžeme přijít o živiny a vitamíny.

Překvapivé je to, že bychom se měly vyhýbat rovněž i fyzické aktivitě. Pokud to neumíte, pak alespoň v tomto období upusťte od aktivního sportu a vsaďte na jógu, která vám pomůže i při bolesti. Jóga je ale také perfektní na správnou funkci pohlavních orgánů.

Nakonec je třeba, dámy, omezit studenou sprchu. Díky studené sprše zůstává menstruační krev na stěně dělohy. To má za následek rakovinu pohlavních orgánů.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button