BylinkyPřírodní léčbaZdraví

Zelený čaj zmírní úzkost nebo zlepší paměť. Benefitů má však mnohem více

Zelený čaj jako zdroj antioxidantů a kofeinu má hned několik možných výhod. Zdravotní přínos zeleného čaje mohou zahrnovat zmírnění úzkosti a stresu, zlepšení paměti a snížení vysokého krevního tlaku a cholesterolu. Tady jsou možné benefity, které si můžete užívat jeho konzumací.

Zmírnění úzkosti a stresu

Zelený čaj obsahuje aminokyselinu zvanou L-theanin, která zmírňuje úzkost a stres a pomáhá při relaxaci. Má dokonce jednu z nejvyšších koncentrací L-theaninu ve srovnání s černým, oolong nebo bílým čajem.

Pomoc proti kognitivnímu úpadku

Pití zeleného čaje pomáhá chránit před některými neurodegenerativními onemocněními, jako je Alzheimerova a Parkinsonova choroba. Zelený čaj má vysokou koncentraci antioxidantů, které mohou chránit před poškozením buněk, které zvyšuje riziko chronických onemocnění.

Podpora zdraví kostí

Zelený čaj může snížit riziko osteoporózy, onemocnění kostí, které zvyšuje riziko zlomenin. Nejvyšší riziko osteoporózy mají ženy po menopauze. Vysoká koncentrace antioxidantů v zeleném čaji může zvýšit tvorbu kostí a chránit před úbytkem kostní hmoty.

Podpora dlouhověkosti

Pití zeleného čaje může pomoci podpořit zdravý a dlouhý život. Zelený čaj je zdrojem polyfenolů – rostlinných sloučenin, které působí jako antioxidanty. Polyfenoly mají účinky proti stárnutí – snižují zánět, minimalizují oxidační stres nebo poškození buněk způsobené škodlivými látkami, které mohou zvýšit riziko onemocnění, snižují viditelné známky stárnutí.

Podpora paměti

Obsah L-theaninu v zeleném čaji může zlepšit pracovní paměť. Jedná se o typ krátkodobé paměti nezbytné pro kognitivní funkce – chápání, plánování, řešení problémů, uvažování.

zelený čaj

Snižování rizika vzniku mrtvice

Cévní mozková příhoda je jednou z hlavních příčin úmrtí a invalidity. Pití zeleného čaje může být jedním ze způsobů, jak zabránit riziku mrtvice.

Podpora hubnutí

Zelený čaj může pomoci zhubnout. Je zdrojem katechinů, antioxidantu, který pomáhá odbourávat tuk. Katechiny mohou zvýšit rychlost metabolismu, což pomůže spálit více kalorií.

Pomoc při snižování krevního tlaku

Zelený čaj může chránit zdraví srdce tím, že snižuje krevní tlak. Pití zeleného čaje významně snižuje krevní tlak, zejména u lidí s vysokým rizikem srdečních onemocnění. Vysoký krevní tlak je jednou z hlavních příčin srdečních chorob a mrtvice, protože poškozuje výstelku tepen, což zvyšuje riziko hromadění plaku. V důsledku toho se tepny zužují a omezují průtok krve do srdce a mozku. Zelený čaj může snižovat krevní tlak díky vysokému obsahu antioxidantů. Tyto antioxidanty pomáhají snižovat zánět a rozšiřovat vaše krevní cévy, což podporuje zdravý průtok krve.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button