Zdraví

Zde je důvod, proč byste neměli pít vodu, která byla dlouhou dobu v plastové láhvi

Je-li voda v plastové nádobě vystavena dlouho teplu, je to dostatečný důvod, proč ji už nepít. Studie ukázaly, že nahřátý plast uvolňuje různé chemikálie, které představují pro organismus značná rizika. Až takovému nebezpečím jsme vstaveni zdánlivě obyčejným pitným režimem.

Nedávný výzkum na univerzitě ve Floridě ukázal, že vysoké teploty jsou důvodem, proč plast začne vypařovat různé chemické látky, které mají negativní vliv na lidské zdraví. Toto zjištění bylo prezentováno v roce 2014. Profesor Lena Ma, který prováděl výzkum šestnácti různých značek balené vody, potvrdil, že voda samovolně nahřátá v plastu, může představovat obrovský zdravotní problém v případě jejího pozření. Výzkum, který profesor provedl, trval přes čtyři týdny. Dotčenou vodu profesor Ma analyzoval při různých teplotách, a to až do teploty sedmdesáti stupňů Celsia. Daly se tak porovnat výsledky vody, uložené v lednici, až po vodu, postavenou na přímém slunci, či dokonce vodu, uloženou v rozpáleném autě.

Nebezpečné chemické látky z plastů

Láhve, které se vyrábějí pro konzervaci vody, jsou zhotoveny z polyethylentereftalátu – materiálu, který se obyčejně používá k balení různých potravin a nápojů, protože je lehký a odolný. Nicméně pokud je zahříván při teplotě v rozmezí do sedmdesáti stupňů, uvolňuje bisfenol A (BPA) a další chemické látky, které mají podle odborníků vliv na hladinu hormonů v našem těle.

Pouring water from bottle into glass on blue background

Neopomenutelný je i antimon (tvrdý kov, který obvykle souvisí s onemocněním srdce a plic), který podle výzkumu stoupá v závislosti na nabývající teplotě.

Čili bez ohledu na to, jak moc jste žízniví, v případě, že máte láhev s vodou nahřátou z celodenního pobytu v autě, rozhodně ji vyhoďte, protože lépe je vydržet pocit žízně, než bojovat se smrtelnými chemikáliemi v těle.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

omentářů

  1. Vaše stranky sice poskytují zajímavé věci-ale jsou na počítači nečitelné.písmo není vidět v té zelené zaplavě a nebo na pismo skočí obrázky.nešlo by s tím něco udělat?

    1. Dobrý den,

      děkujeme za připomínku. Stránky jsou responsivní a měly by se na všech přístrojích zobrazovat správně. Každopádně zjistíme, jestli se stránky zobrazují správně i dalším uživatelům a v popřípadě se pokusíme problém co nejrychleji vyřešit.

      Hezký zbytek dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button