Zdraví

VIDEO: Zde je důvod, proč byste měli přestat nosit Crocsky

Podléháme módě, levným trendům i levnému materiálu, tomu co nosí celebrity. Crocsky jsou již několik let velmi oblíbenou obuví pro volný čas, do vody, ale poslouží i jako přezůvky na některých pracovištích. Jsou lehoučké, snadno se čistí, nestojí mnoho peněz (dokonce se nabízí i v levnějších neznačkových alternativách).

V čí hlavě se ale zrodil nápad na výrobu takových bot? Samozřejmě vše pochází z propracovaného mozku v zemi, kde je levná pracovní síla, nedostatek peněz a kde se vítá každý „rychlokvaška“ za vidinou byť jen pár drobáků. Je to sobeckost, na kterou však bohužel doplácí zase jen lidi a to zejména děti, kterým rodiče s oblibou kupují tento módní trend, který vydrží i pár let, nestojí mnoho peněz, a který se dá dokonce ozdobit „knoflíky“ ve tvaru oblíbených filmových nebo pohádkových hrdinů…

Crocs jsou pohodlné boty, ale také jsou extrémně nebezpečné. Pořád ještě nevíte, o jakých botách je řeč? A nenosíte je cestou do hospody? Nebo když jdete s odpadky? Neřídí se vám v nich pohodlně? Nemáte je doma jako papuče? V práci jako přezůvky? Nenosíte je na dovolené do vody jako ochranu před kameny? Možností, jak Crocsky vynosit je spousta, ano, přesně právě proto jsou tak oblíbené. Navíc disponují mnoha „větráky“, tedy otvory, které příjemně větrají, a tak se vám v této nazouvací botě, která má však i alternativy boty s patou, prakticky nezapotí nohy. Tohle vše jsou příjemné informace, díky kterým snadno podlehnete tomuto trendu i vy.

Na co si dávat pozor

V čem je ale problém? Především náhoda, která je blbcem, a tedy drobné nehody, které mohou postihnout vaše děti. Pozor si dávejte zejména na porušený gumový pásek u těchto bot, po kterém si dítě může šlapat, anebo se může stát to, co se stalo jednomu chlapci – eskalátor „přikousl“ tuto botu malého chlapce spolu s jeho nohou a dítě tak muselo být okamžitě hospitalizováno v nemocnici, kde se podrobilo složité operaci v rámci ortopedie a později i plastiky. Hrozilo, že přijde o prst, ale naštěstí se tak nestalo (vše najdete v přiloženém videu).

Rodiče chlapce se právě proto rozhodli varovat veřejnost. Na jednu stanu velmi užitečné boty nedoporučují používat právě na tomto pohyblivém schodišti, které zcela může ohrozit zdraví vašeho dítěte, ne-li i zdraví vaše! Rozhodně  tento případ neberte na lehkou váhu, byť jde o dílo náhody, nikdy nevíte, co se stane..

Bohužel tento případ udělal nehezkou reklamu této značce, která má ve svém symbolu vtipného krokodýla. Upozorňujeme, že i kdyby jste si koupili tytéž boty, ale jiné značky, ohroženi jste stejně, o značce to rozhodně není, spíš o poddajnosti materiálu, který je vyroben z ohebné gumy, která je na jednu stranu velmi pohodlná, na druhou však ohrožuje vaše nohy…

Aby toho nebylo málo, tento případ malého chlapce není ojedinělým, dokonce i samotné Japonsko zaznamenává podobné případy nehod na eskalátorech, dokonce jde o celých 39 případů uvízlých Crocsek v eskalátorech!!! Tahle informace už opravdu stojí za pozornost…

Podívejte se na následující video, které vám napoví více a prosím, sdílejte tento článek jako varování pro ostatní rodiče…

https://www.youtube.com/watch?time_continue=48&v=4H3zYMIl6XU

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button