Jídlo a receptyZdraví

Zásady před konzumací rýže

Než se pustíte do vaření oblíbené rýže, je třeba znát, jak si ji připravit. Nepodceňujte tuto přírodní potravinu a i ji řádně omyjte, než ji vhodíte do hrnce s vroucí vodou. Ta sice bakterie zabije, ale prvotní „proprání“ je velmi důležité.

Nejen, že se omytím rýže zbavíte různých větviček a zbytků přírody, která se k rýži přimíchala, ale poskytnete rovněž rýži, a tak i sobě, první hygienu od postřiků, kterým se ani rýže v přírodě nevyhne.

Pokud kupujete rýži v pytlíku s tím, že máte snadnější práci při vaření, tak si tuto práci zase zkomplikujte a rýži z pytlíku rozhodně vyjměte a properte.

Test je jednoduchý – rýži dejte do misky s vodou a nechte ji uležet. Poté přeceďte (tuto metodu aplikujte třikrát) a následně uvidíte, v jakém stavu je zbylá voda. Pokud je kalná, tak rýži výrobní společnosti rozhodně nepropíraly, a to je přesně důvod, proč byste to doma měli dělat vy.

Pamatujte, že rýže, kterou properete, je rovněž načechranější. Navíc její zrna jsou k nakousnutí – ve stavu al dente. Především však se po proprání jednotlivá zrna k sobě nelepí.

Jestliže rýži neopláchnete, tak vám bude lepit a bude se vařit v kalné toxické vodě.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button