Zdraví

Základní informace ohledně jater

Zaměřme se na možná onemocnění jater. Ne všechny příznaky jsou evidentní a naznačí nám, že máme zdravotní problémy s tímto orgánem. A pokud není případné onemocnění odhaleno zavčasu, může dojít k nezvratnému ohrožení života.

Jaké jsou tedy varovné signály našeho těla, případně jater? Jako největší orgán, který máme v našem těle; váží okolo čtyř kilogramů a plní mnoho funkcí. Onemocnění jater je způsobeno ku příkladu poškozením jaterní tkáně v důsledku chemických látek. Dále může jít o nahromadění cholesterolu, o problémy s průtokem krve v játrech a cirhóza je pak největším strašákem milovníků alkoholu.

 

Primárně můžeme v rámci onemocnění jater registrovat zežloutnutí pokožky a očního bělma. Dále jde o potivost, černé kruhy pod očima, záněty, hnědé skvrny na kůži, bezbarvou stolici, zarudnutí v obličeji, oteklé oči. Může jít ale také o nevolnost, bolest v pravém horním kvadrantu břicha, tělesný zápach, hrubý povrch jazyka, zápach z úst, o hubnutí či únavu. To vše se spojuje rovněž s hepatitidou a žlučovými kameny a zahrnuje zvracení po jídle.

Cirhóza se navíc projevuje zvětšenými mužskými prsy, nerovnováhou pohlavních hormonů a zvýšením hormonu zvaného estradiol.

Dále jde o erektilní dysfunkci, snížení sexuální touhy, snížení svalového poměru tkáně, ochabování svalů. Tvorba modřin, svědivost, pocity zmatku, letargie, snížená hladina cholesterolu, vysoký krevní tlak (předcházející infarktu a mozkové mrtvici), hubnutí nebo naopak přibírání na váze, problémy s trávením, virová onemocnění, vyrážky, letargie, senná rýma, kopřivka či astma.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button