Zdraví

Pozor na gumičky do vlasů!

Žáden vtip. Gumičky do vlasů mohou nás nebo naše děti ohrozit na zdraví. Víte o tom, že taková obyčejná gumička je ve skutečnosti vydatným zdrojem nečistot a místem pro bakterie?

Gumička je tak perfektním prostředím pro růst bakterií a mikroorganismů. Ty se do gumiček dostávají nejčastěji nesprávným zacházením s gumičkami. Gumičky totiž nepatří na zápěstí nebo paže, kam si je běžně „odkládáme“. Může to znít jako banalita, ale…

Už jste s gumičkou někdy usnuli? Víte, co vám hrozí? Tak například si můžete přivodit kožní ekzémy, může však jít také o poruchu krevního oběhu v ruce v důsledku toho, jak je gumička těsná. V rukách totiž prochází hlavní tepny a právě červený otlak od gumičky je varovným signálem toho, že vám do místa neproudí krev. Snažte se proto zlozvyku módy gumičky okolo zápěstí nebo ramene zbavit.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button