Přírodní léčbaZdraví

Využijte benfity, které vám nabízí šípek

Tyto malé bobulky dozrávající koncem léta a začátkem podzimu nabízejí našemu tělu celou řadu benefitů. Obsahují větší množství vitamínu C a bioaktivní sloučeniny. Patří mezi ně fenoly, lykopen nebo kyselina ellagová. Používaly se již v dobách dávno minulých, v lidovém léčitelství. Jejich benefitů se však využívá i dnes.

Boj proti vysokému cholesterolu

Pravidelná konzumace extraktu z šípku je spojována se snižováním vysoké hladiny cholesterolu. Hladinu cholesterolu můžete snížit pravidelnou konzumací nápoje připraveného z šípkového prášku.

Vyšší obsah vitamínu C

Plody obsahují daleko více vitamínu, než třeba pomeranče. Tento vitamín nejen podporuje imunitu, ale také stimuluje produkci kolagenu, který je součástí pojivové tkáně. Vitamín C udržuje zdravé cévy a podporuje lepší vstřebatelnost železa v těle. Obsah železa funguje jako prevence proti anémii. Vitamín C také pomáhá zkracovat dobu nachlazení.

Prevence proti revmatoidní artritidě

Pravidelná konzumace šípků může pomoci snížit bolest kyčlí a kloubů. Šípky obsahují mastnou kyselinu, která představuje rostlinnou verzi rybího tuku.

Pomoc při výskytu diabetu

Pravidelná konzumace šípkového prášku může pomoci snížit hladinu cukru v krvi a tím pomáhá v boji proti cukrovce.

šípek

Regulace krevního tlaku

Pravidelné používání šípku může vést k poklesu hladiny krevního tlaku. Pokud užíváte léky na krevní tlak, nejprve vše konzultujte s ošetřujícím lékařem.

Lepší zdraví pokožky

Olej vyrobený z plodů šípků proniká hluboko do pokožky a kožních vrstev a pomáhá zlepšovat zdraví pokožky. Vitamín C stimuluje produkci kolagenu a redukuje tvorbu vrásek a jemných linek. Vlhkost pokožky podporuje vitamín A, který také šípek obsahuje. Šípkový olej navíc bojuje proti poškození škodlivým UV zářením. Antioxidanty v šípku obsažené zlepšují texturu a tón pleti a pomáhají v boji proti nepravidelné pigmentaci. Esenciální mastné kyseliny brání tvorbě jizev a podporují regeneraci pokožky.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button