Zdraví

Výklad 10 nejčastějších snových symbolů: Víte, co mohou znamenat?

Sny a jejich význam fascinoval lidi po celá staletí. Carl Jung, známý psychoterapeut pracující s lidskou psychikou na základě archetypů a kolektivního nevědomí, zjistil velmi zajímavý poznatek.

Na konci 19. století zjistil, že analyzováním vlastních snů lze otevřít mnoho dveří do vlastního vědomí, ale i do duchovního světa. Odborníci z ATR Computational Neuroscience Laboratory v Kjóto (Japonsko) sledovali ve spánku činnost mozku, speciálně detekci vizuální představy snů. Sny údajně vidíme stejně jako vše, co nás obklopuje v bdělém stavu a reálném světě.

Když analyzujeme sny, měli bychom také studovat naše každodenní aktivity. Sami si tak možná kladete otázku, do jaké míry jsou výsledkem našich činností a zpráv během dne a jaký mají vlastně význam?

Zde je 10 snových symbolů, které se zdají nejčastěji:

Sny o létání

Pokud hraje ve vašem snu ústřední roli létání, znamená to, že nevíte, jak dosáhnout úspěchu. Vaše ambice není tak silná, abyste mohli realizovat vše, co potřebujete, vznášíte se. Po probuzení byste měli mít pocit, že úspěch je na dosah ruky a vy jste schopni dokončit jakýkoliv úkol.

Sny o vodě, vodopádech

sny

Sny o vodě dost často odráží váš emocionální stav. Voda značí čistotu, to samé platí o očištění vašeho těla a duše. Snění o vodopádech je dobrým znamením – určuje nové začátky. Blýská se i u vás na lepší časy? Současně si všímejte i velikosti vodopádu a místa, kde se nachází. Vodopád může být na pláži, ale i v džungli, malý x velký. Podle dalších detailů se dají rozuzlit další zákonitosti z hlediska vaší citové úrovně.

Sny o zubech

Lidem se zdává o zubech velmi často. Sny o zubech mohou naznačovat stárnutí, ale není tomu tak u všech snů. Extrakce neboli vytažení zubů symbolizuje, že i něco ve vašem životě čeká na změnu, jinými slovy „půjde z kola ven“. Vidíte ve snu zkažené zuby? Poukazují na to, že potlačujete strach a úzkost. Komu zuby ve snu padají, jsou výsledkem nových situacích (zaměstnání, ale i strach ze ztráty, nestačící síly ve vztahu a skrytá tajemství včetně lží). Jestli se vám o zubech zdává nadměrně, měli byste si je dát do pořádku.

Sny o smrti

Lidé se bojí tento druh snu přiznat, ale jsou jedny z nejfrekventovanějších snů. Smrt znamená, že něco končí. Jedná se o konec hněvu a úzkosti, uleví se vám. Také konec starých představ a výměna za nové. Smrt nebo umírání může značit i velkou změnu v prožívání vašich emocí. Zeptejte se sami sebe, co pro vás umírající osoba ve snu znamená. Milujete jí? Kde se nacházela?

Sny o těhotenství

Sny takového ražení jsou znamením pro růst a vývoj. Vaše budoucí přání by se mohlo brzo uskutečnit stejně tak jako projekt, po kterém toužíte. Týká se osobního i profesního života. Zeptejte se sami sebe: Co si přejete vytvořit? S čím se chcete v životě setkat? Jaké možnosti existují? Takové sny podporují pozitivní myšlení, nápady pro práci i vztah a dobrou náladu.

Sny o domech

Domy vyjadřují sebe samu a další charakterové aspekty. Interpretace snu se dá rozšiřovat v závislosti na typu domu nebo pokoje. Domy symbolizují pohodlí a bezpečnost. Podkroví znázorňuje potlačené vzpomínky, zatímco suterén může svědčit pro intuici a podvědomí. Sami sebe se zeptejte, jak o sebe pečujete.

Sny o penězích

Sny o penězích nás utváří šťastnějšími jedinci. Po probuzení máme pocit štěstí, jako bychom tím vyjadřovali naší sebeúctu. Sen o výhře v loterii a rozdávání peněz může značit strach ze ztráty nebo nějakou změnu, kterou vám loterie přinesla. Peníze jsou dávány do souvislosti s kořenem emocí blahobytu a prosperity. Peníze ukazují koloběh života. Sami sebe se zeptejte, v jaké životní fázi se nacházíte a co byste dělali, kdybyste nějaké peníze vyhráli reálně.

Sny o cizoložství

Cizoložství ve snu značí potlačené sexuální touhy ve skutečnosti. Povzbuzují vás k uskutečnění nebo varují a snaží se vás směrovat jinam. Tyto sny také přináší obavy o vztah současný, výčitky svědomí nebo automatické přijetí problematického vztahu. Opět se ptejte sami sebe, jak jste spokojeni ve vztahu nebo co by mohlo fungovat lépe.

Sny o ohni

Oheň sledovaný z dáli znamená transformaci a touhu. Ten, kdo si ve snu s ohněm hraje, může se dostat i v realitě do riskantních akcí. Zapálení ohně značí zlo, které bylo potlačeno. Zeptejte se sami sebe, zda se složitým situacím vyhýbáte nebo naopak moc riskujete.

Sny o nahotě

Nahota představuje nedostatky a vady. Symbolizuje strach, že budete vystaveni nahé pravdě nebo předpovídá zakázanou aféru. Zeptejte se sami sebe, zda se nebojíte ukázat své pravé já nebo naopak neodkrýváte příliš mnoho ze svého života.

Sny jsou epizody našeho života a lze na ně pohlížet z mnoha úhlů. Snílek sám o sobě je v tu chvíli jediný, kdo může znát emocionální poselství snu. Naše mysl je ta, která diktuje, co se nám bude zdát a jak se při tom budeme cítit. Je to jen naše volba, jak chceme sny pochopit a co učiníme s jejich zprávami.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button