BylinkyPřírodní léčbaZdraví

Vyčistěte svoje tělo pomocí nápojů připravených z těchto bylinek a koření

Pravidelný detox je pro naše tělo důležitý. Pomáhá z něj vylučovat toxiny, které se v něm usazují. Jedním ze způsobů, jak detoxikovat tělo je konzumace vhodných potravin – měly by být organické, bez chemických přísad. Odstranění škodlivých látek z těla pomáhají vylučovat i různé detoxikační nápoje připravené z některých bylinek nebo koření.

Červený jetel

Obsahuje antioxidační sloučeniny, které bojují proti škodlivým volným radikálům. Tradiční čínská medicína používá červený jetel k odstranění toxinů z krve a jater. Květy červeného jetele navíc obsahují vitamín C a B.

Lopuch

Nálev z něj připravený má silné detoxikační účinky. Lidové léčitelství jej používá pro čištění krve. Obsahuje organickou sloučeninu, která má antibakteriální a protiplísňové účinky. Také podporuje prokrvené pokožky a používá se tak k hojení abscesů.

Kořen lopuchu má pozitivní vliv na imunitu, zlepšuje funkci jater a podporuje lepší trávení.

Ostropestřec

Má blahodárný vliv na játra. Ta mají velký podíl na detoxikaci. Kromě toho podporuje trávicí soustavu.

ostropestřec

Zázvor

Používá se kořen. Je velmi silný a výrazný pro naše chuťové buňky. Nápoj z něj připravený si můžete vychutnávat během celého dne. Zázvor je možná jednou z nejlepších detoxikačních bylin na světě. Obsahuje protizánětlivé, antioxidační a protivředové sloučeniny. Pomáhá pročistit tělo tím, že stimuluje trávení, zlepšuje krevní oběh a vyplavuje z těla toxiny, které se hromadí v játrech a tlustém střevě. Kromě toho má pozitivní vliv na imunitu.

Koriandr

Má blahodárný vliv na trávicí systém. Obsahuje fytonutrienty, flavonoidy a aktivní fenolické sloučeniny. Mezi dvě hlavní sloučeniny v koriandru patří kyselina linolová a cineol, které obě obsahují účinnou antiartritickou a antirevmatickou sloučeninu se silnými účinky. Také pomáhá z těla odstraňovat těžké kovy.

Čekanka

Podporuje zdraví trávicího traktu a vylučuje z něj škodlivé toxiny. Zvyšuje množství žaludečních šťav. Aktivuje trávicí systém. Kromě toho upravuje metabolismus.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button