HubnutíJídlo a receptyNezařazenéPřírodní léčbaZdraví

Výborná detoxikační voda? Tu nejlepší připravíte s těmito ingrediencemi

Detoxikační voda je velmi populární a existuje mnoho různých receptů, které můžete vyzkoušet. Ať už se chcete jednoduše vyhýbat slazeným nápojům, či je vaším cílem, abyste svému tělu pomohli efektivně se zbavit toxinů, máme pro vás recepty, které zároveň uspokojí vaše chuťové pohárky. Zde jsou nějaké ingredience, které můžete do své detoxikační vody přidat.

Grapefruit

Vysoký obsah antioxidantů a vitaminu C v grapefruitové šťávě pomáhá játrům vyplavovat karcinogeny a další škodliviny pryč z těla.

Listová zelenina

Tato skupina zahrnuje spoustu druhů opravdu zdravé zeleniny, což je také důvod, proč vídáte tolik „zelených“ detoxikačních nápojů a koktejlů. Brokolice, růžičková kapusta, květák, zelí, hlávkový salát, špenát i brokolice pomáhají vytvářet enzymy důležité pro lepší trávení. Listová zelenina celkově, jako například hlávkový salát, má schopnost neutralizovat kovy, chemikálie a pesticidy, které si našly cestu do vašeho těla.

Granátová jablka

Granátová jablka jsou přímo legendární. Jejich semena obsahují tři druhy antioxidační polyfenolů, které pomáhají bojovat a zabraňovat proti poškození volnými radikály.

Citrón

Citronová či limetková šťáva pomáhá stimulovat a regulovat trávicí trakt (což je důvod, proč je také užitečná při zácpě, pálení žáhy či plynatosti) a stimuluje produkci žluči, která pomáhá odplavovat tělu toxické látky.

Červená řepa

Systémy v těle jsou vzájemně propojené a zdá se, že červená řepa je důležitá pro víc než jen jeden orgán. Nicméně, je považována především za skvělého pomocníka k detoxikaci jater.

Vodní meloun

Vodní meloun obsahuje organickou sloučeninu citrulin, což je aminokyselina, u níž bylo prokázáno, že pomáhá játrům a ledvinám zbavovat se amoniaku, který se do těla dostává z vnějšího prostředí, ale je také vedlejším produktem proteinů, které naše tělo neustále spaluje kvůli energii. Meloun dodává játrům celkovou podporu.

Okurka

Okurka je známá především svými protizánětlivými vlastnostmi, obsahuje také citrulin, i když ne tolik jako meloun.

Celer

Přidejte celer do jakékoli detoxikační vody a obohatíte ji o vitaminy A, C, K, B, kyselinu listovou a draslík, který snižuje zadržování vody v těle a pomáhá k regeneraci svalů.

Šťáva z aloe

Šťáva z aloe je v ajurvédě považována za největší hubnoucí tajemství. Pomáhá udržovat váhu tím, že vyrovnává trávicí systém a reguluje ženské hormony. Také se věří, že pomáhá ke zvýšení plodnosti.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button